SAMSUN HABERLERİ

Karaaslan'dan Kütüphaneler Haftası mesajı

DHA
27.03.2016 - 15:14Son Güncelleme :

Karaaslan'dan Kütüphaneler Haftası mesajı

DHA

SAMSUN, (DHA) - AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, 28 Mart-3 Nisan tarihleri arasında kutlanacak olan 52'inci Kütüphane Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı.

28 Mart-3 Nisan tarihleri arasında kutlanacak olan 52'inci Kütüphane Haftası nedeniyle mesaj yayınlayan AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Kütüphanelerin insanlığın yazılı hafızası olduğunu söyledi. Yazının geçmiş ile gelecek kuşaklar arasını bağlayacak önemli bir bağ olduğunudile getiren Karaaslan, "Aslında kelime anlamı olarak kitapevi olan kütüphane bugünkü yazılı yayınların satıldığı yerden oldukça farklıdır. Bilginin her çeşitini ondan ücretsiz olarak elde edebilir her türlüsüne oradan ulaşabiliriz. Kütüphanenin bizi doğru bilgiye götürdüğü yadsınamaz bir gerçektir. Bizler insan olarak gayret ettiğimiz müddetçe, o gayretimiz ölçüsünde hatırlamaya meyyal bir yapıya sahip olduğumuzdan kütüphanede belli bir uğraş sonucunda elde ettiğimiz bilgi, sanal alemde elde ettiğimiz bilgiden hem sıhhat açısından daha doğru hem de kalıcılık açısından zengin bir yapıyı hedef alır" diyerek sözlerine şöyle devam etti:

"Kütüphane bizim kültürümüzde ve dinimizde oldukça dikkat çekilmesine rağmen, bugün için tam anlamıyla hak ettiği bir konumdadır denemez. Onun için kütüphaneye çocuklarımızı özendirmek ve onlar için kütüphaneleri cazip hale getirmemiz gerekmektedir. Bu bağlamda kütüphanelerimizi sadece kütüphane haftasında hatırlamamalı adeta her haftayı 'eylemde' kütüphane haftası olarak karşılamalı ve öyle idrak etmeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle 52'inci Kütüphane Haftası'nı kutluyorum."

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Samsun haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Samsun ilinden Karaaslan'dan Kütüphaneler Haftası mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2016 tarihinde saat 15 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Karaaslan'dan Kütüphaneler Haftası mesajı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı