Gündem Haberleri

  Kara Melek Arzu

  Hürriyet Haber
  03.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Arzu'nun para hırsı, önce teyzesinin boşanmasına neden oldu,

  sonra da üç çocuk sahibi bir adamın yuvasının yıkılmasına. Ve bu

  para hırsı bir cinayete kadar uzandı. Sevgilisiyle bir olup, kiralık katil tutarak kocasını öldürten Arzu, şimdi hapishanede ömür törpülüyor.

  TEYZESİNİN maddi durumu iyiydi. Almanya'da işçi olarak çalışan kocası Recep sayesinde yiyip içip geziyordu. Ama 23 yaşındaki Arzu için hayat çok zordu. Gençti, güzeldi ama ideallerini gerçekleştirmek için parası yoktu. En kısa yolu seçti. Teyzesinin kocasına göz koydu. Denedi. Teyzesi Hafize ile eniştesinin boşanmasına kadar getirdi işi.

  Yasak aşk başladı

  Evlendiklerinde Arzu 23, eski eniştesi Recep Yatçı 60 yaşındaydı. Mutlu muydular bilinmez. Ama Arzu, yıllar sonra bir cinsel hayatları olmadığını anlatacaktı herkese. Yine de yedi yıllık evlilikleri boyunca ne Recep Bey'in ne de Arzu'nun bir şikáyeti olduğunu görmemişti kimse. Oysa Arzu, o sıralarda üç çocuk babası kiracıları ile aşk yaşamaya başlamıştı.

  Kiralık katil tutuldu

  İki yıl gizli gizli buluşarak sürdü aşkları. Böyle süremeye-ceğini ikisi de biliyordu. Hem daha çok para gerekiyordu yaşamak için, hem de özgürlük. Sıkıntılarını, dertleştikleri komşuları Emin Oral'a açtılar. Sohbetler, tartışmalar birbirini kovaladı ve kurtuluşun Recep Bey'i bir kiralık katile öldürtmek olduğuna karar verdiler. Oral, kiralık katilin bir milyar lira ve Bağcılar'da bir arsa istediğini söyledi. Arzu ve sevgilisi Muhsin Yıldız kabul ettiler. Kiralık katil Salif Güzipek böylece bulundu.

  Timsah gözyaşları

  Arzu Yatçı, kocasının merdivenden düşerek öldüğünü karakolda gözyaşları içinde anlatıyordu. Ancak tecrübeli dedektifler evdeki boğuşma izleri üzerine soruşturmayı derinleştirince, itiraflar birbirini izledi. ‘‘Evet’’ dedi Arzu. ‘‘Kocamı iki yıldır dost hayatı yaşadığım sevgilimle birlikte, kiralık katil tutarak öldürttük.’’

  İtirafları şaşırttı

  Recep Yatçı'nın, Arzu'nun ve de sevgilisinin aileleri bu itiraf karşısında şaşkına döndüler. Özellikle Muhsin Yıldız'ın üç çocuğunun annesi Suzan Yıldız, kocasının ev sahibinin karısıyla iki yıldır ilişki yaşadığını öğrenince şok geçirdi. Tutuklanan Arzu Yatçı, sevgilisi Muhsin Yıldız ve kiralık katil Salif Güzipek, suçlarını itiraf ettiler.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı