Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kara çarşafla töre cinayetini, polisin dikkati önledi

  Ali LEYLAK- Ömer PINAR/ŞANLIURFA, (DHA)
  25 Kasım 2009 - 13:10Son Güncelleme : 25 Kasım 2009 - 13:10

  Şanlıurfa’da kara çarşaf içerisinde dolaşan ve durumundan şüphelenilince durdurulmak istenirken kaçan 3 kişinin, töre cinayeti işlemek için çarşafa giyen erkekler olduğu ortaya çıktı.

  Gaziantep'in Nizip İlcesi'nden kaçan eşi Yeter K. ve sevgilisi Ferdi B.'yi öldürmek için bugün Şanlıurfa'ya geldiği ileri sürülen Tuncay K. ile yakınları Kazım K. ve Ayhan D., töre cinayetini işleyemeden yakalandı. Bu kişilerin üzerinde namluya mermi sürülü 2 tabancayla ele geçti.

  Sabah saatlerinde Sancaktar Mahallesi’nde kara çarşaf içerisinde aynı noktada sürekli dolaşan ve etrafı gözetleyen 3 kişi, bölgede devriye görevi yapan polislerin dikkatini çekti. Bir süre izlenen 3 çarşaflının davranışlarından şüphelenen polis, kimlik kontrolü yapmak için bu kişileri durdurmak istedi. Ancak, 3 kişi yanlarına yaklaşarak durmasını isteyen polislere cevap vermeyerek sokak aralarında kaçmaya başladı.

  Takibe başlayan polisler takviye gelen ekiplerin de yardımıyla kaçan 3 çarşaflıyı kısa süre sonra ara sokaklarda yakalanarak gözaltına aldı. Yakalanan 3 kişi, polis otomobiline bindirilirken, çarşafları açılınca erkek oldukları ortaya çıktı. Yapılan üst aramalarında ise namlularına mermi sürülmüş 2 tabanca ele geçirildi.

  CİNAYET İŞLEYECEKLERDİ
  Gözaltına alınarak Sarayönü Polis Merkezi’ne getirilen kara çarşaf giyen şüphelilerin yapılan incelemelerinde 32 yaşındaki Tuncay K., 23 yaşındaki Kazım K. ve 28 yaşındaki Ayhan D. olduğu belirlendi.

  Bu kişiler ilk sorgulamalarında, Gaziantep’in Nizip İlçesi’nde yaşayan şüphelilerden Tuncay K.’nın eşi olan 4 çocuk annesi Yeter K.’nin geçen Eylül ayının ilk günlerinde akrabaları olan, aynı zamanda kendisi gibi evli Ferdi B.’ye kaçtığını söyledi.

  Evden kaçan Yeter K. ve sevgilisi Ferdi B.'nin öldürülmeleri için aile meclisinin karar aldığı, bunu gerçekleştirmek için geçen 15 Ekim günü Şanlıurfa’ya gelen aile fertleriyle diğer aile fertleri arasındaki silahlı kavgada 3 kişinin yaralandığı ortaya çıktı. Bu kavganın ardından ailenin töre cinayetinden vazgeçmediği, bugün yakalanan şüpheliler Tuncay K., Kazım K. ve Ayhan D.'nin bugün yeniden Şanlıurfa’ya geldikleri ve dikkat çekmemek için çarşafa girdikleri saptandı.

  Sarayönü Polis Merkezi’nde ifadeleri alınan şüpheliler, soruşturmanın derinleştirilmesi için Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube'ye götürüldü. Üzerlerinden çıkardıkları çarşaflarını bir sivil polis memuru tarafından taşınan şüpheliler gazetecilerin sorularını yanıtsız bıraktı.
  Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı