« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kara Boğa

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Şanlı SARIALİOĞLU

Oyun disiplinine sıkı sıkıya bağlılık. Defans güvenliğini bir an olsun bırakmamak. Sahanın her bölümünde yardımlaşma, kademe. Rizikoya girmemek... Ve her ne pahasına olursa olsun üç puanı almak. Beşiktaş'taki öncelikli ilkeler işte bunlardı. Top İstanbulspor'a geçince Beşiktaşlı oyuncular kendi yarı alanlarına çekiliyor ve İstanbulspor'un iyi pas yapan adamlarına geniş alanlar bırakmıyorlardı. Üç puanın kazanılmasında bu uygulama önemli faktör oldu. Oğuz ve Sergen'e katı adam markajı yoktu ancak alan savunması karşısında bu ikili rahat nefes alamıyor, öldürücü paslar atamıyorlardı. Oğuz ve Sergen'i zora sokan bir başka unsur da İstanbulspor'un ilerideki iki çabuk adamı Saffet ve Aykut'un Recep ve Ali Eren'in kıskacında olmasıydı.

Rahim, Ali Eren ve Recep geri üçlüsü çok az hata ile maçı noktaladılar. İstanbulspor bu nedenle de yeterli pozisyon bulmakta sıkıntılar yaşadı. Beşiktaş'ın en büyük eksikliği orta alanda topu iyi kullanamamasıydı. Yankov ve Tayfur kesici olarak fena değillerdi ama hücum organizasyonlarında çok yetersizdiler. Beşiktaş'ı yönlendiremediler, karşı kaleye götüremediler. Bu görevi üstlenmesini beklediğimiz Mehmet de inanılmaz derecede etkisizdi. Bu durumda gol için bütün umutlar hali ile Amokachi'ye kaldı. Kara Boğa, 65. dakikada sol kanattan öyle bir kopup geldi ki, gerçekten muhteşemdi. Adeta yıktı geçti, Oktay'a harika bir pas uzattı ve işi bitirdi.

Amokachi harikaydı ama ne olduğunu anlamadığımız bir biçimde Oğuz Sarvan'ın hışmına uğradı.

Oktay bir türlü toparlanamıyor. Bu çocuğa ne oluyor, bilemiyorum. Oktay'la yakından ilgilenilmesi şart.Bunları da Beğenebilirsiniz