Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kar yağıyor ben kalayım savcı bey

  Hürriyet Haber
  24.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme: 24.12.2000 - 00:01

  Eskişehir'de bir mahkum kar yağdığı gerekçesiyle tahliye edilmek istemedi ve geceyi cezaevinde geçirdi. Konya'da tahliye edilen bir hırsız başka bir suçu daha olduğu anlaşılınca 14 saat sonra yeniden cezaevine girdi. Bursa'da evlat katili babayı oğlu karşıladı.

  YURT çapında tahliyeler sürerken, ilginç ve renkli haberler gelmeye başladı. Eskişehir Cumhuriyet Başsavcısı Ali Turna, Eskişehir'de Özel Tip, Kapalı ve Açık Cezaevlerinden toplam 223 hükümlü ve tutuklunun şartlı tahliye yasasından yararlanarak salıverildiklerini belirtti. Başsavcı Turna, Eskişehir Özel Tip Cezaevi'nden önceki gece tahliye olan bir hükümlünün yoğun kar yağışı nedeniyle cezaevinden çıkmak istemediğini söylediğini ifade ederek, ‘‘Bu hükümlü dün geceyi cezaevinde geçirdi, bugün de tahliye oldu’’ dedi.

  TAHLİYE OLDU, KAZADA ÖLDÜ

  Isparta Cezaevi'nden önceki akşam tahliye olan Emine Övmen adlı mahkûm, Antalya'nın Kumluca İlçesi yakınlarında geçirdiği trafik kazasında öldü. Bir cinayet yüzünden 15 yıl hapse mahkûm edilen 39 yaşındaki Emine Övmen, Af Yasası'ndan yararlanıp önceki gece 21.00'de tahliye edildi. Dün sabah Ramazan Aydemir'in kullandığı 32 T 0158 plakalı taksi ile memleketi Antalya'nın Kumluca İlçesi'ne yola çıktı. Ancak taksi, Kumluca'ya 15 kilometre mesafede bir tankerle çarpıştı. Emine Övmen ile taksi sürücüsü 33 yaşındaki Ramazan Aydemir olay yerinde öldü.

  14 SAATLİK TAHLİYE SEVİNCİ

  Konya'nın Beyşehir İlçesi'nde aftan yararlanarak tahliye edilen hırsızlık suçundan hükümlü Özkan Perinçek, başka suça karıştığı belirlenince 14 saat sonra yeniden yakalanarak, cezaevine konuldu. Perinçek, önceki gün saat 16.00 sıralarında salıverildi. Ancak, Kemer Cumhuriyet Savcılığı sanığın başka bir hırsızlık olayına karıştığını bu nedenle Perinçek'in tahliye edilmemesi gerektiğini bildirdi. Bunun üzerine Perinçek, serbest bırakıldıktan 14 saat sonra Konya'da yeniden yakalanarak, cezaevine konuldu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı