Gündem Haberleri

  Kar yağışı nedeniyle 33 köy yolu ulaşıma kapandı

  A.A
  06.01.2011 - 12:56 | Son Güncelleme:

  Soğuk hava ve kar yağışı nedeniyle Muş, Bingöl, Kastamonu ve Çankırı'da toplam 33 köy yolu ulaşıma kapandı.

  Yüksek basınç sisteminin etkisi altında bulunan Doğu Anadolu Bölgesi'nde soğuk hava etkisini sürdürüyor.

  Kar yağışının ardından etkili olan buzlanma ve don olayı ulaşımı olumsuz yönde etkiliyor. Bölgede Muş'ta 8, Bingöl'de 6 olmak üzere toplam 14 köy yolu ulaşıma kapalı bulunuyor.

  Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, bölgede gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında olmak üzere, Ardahan'da 14, Kars'ta 12, Erzurum'da 11, Ağrı'da 8, Iğdır'da 4 ve Erzincan'da 1 derece olarak ölçüldü.

  Günün beklenen en yüksek hava sıcaklığı ise Ardahan'da eksi 2, Erzurum ve Kars'ta eksi 1, Erzincan'da 4 ve Iğdır'da 5 derece. Bu arada, yüksek basınç sisteminin etkisi altında bulunan Doğu Anadolu Bölgesi'nde yarından itibaren kar yağışı bekleniyor.

  KASTAMONU VE ÇANKIRI

  Kastamonu'da da etkili kar yağışı nedeniyle Araç ilçesinde 3, İhsangazi ilçesinde 8 köy yolu ulaşıma kapandı.

  Çankırı Valiliği İl İdaresinden yapılan açıklamada ise Çerkeş ilçesinde kar yağışı nedeniyle 8 köy yolunun ulaşıma kapandığı bildirildi.

  Kapalı köy yollarının ulaşıma açılması için çalışmalar sürüyor. Öte yandan Kocaeli'deki Samanlı Dağları'nın zirvesinde bulunan Kartepe Kayak Merkezi'nde kar kalınlığı 80 santimetreye ulaştı. Kartepe'de bulunan ve uzunlukları 400 ila 3 bin 500 metre arasında değişen 18 kayak pistindeki kar kalınlığının son yağışlarla ideal seviyeye ulaştığı belirtildi.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı