Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kar tatili, ders yılını uzatmayacak

  A.A.
  21 Şubat 2006 - 12:29Son Güncelleme : 21 Şubat 2006 - 12:38

  Milli Eğitim Bakanlığı, kar tatillerinin ders yılını uzatmayacağını okulların 19 Haziran'da tatile gireceğini açıkladı.

  Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, yayımladığı genelgede, yoğun kış şartları nedeniyle eğitim-öğretimin aksamaması için yarıyıl tatilinin 6 Şubat'a kadar uzatıldığını, bu uzatma nedeniyle daha önce 12 Haziran olarak belirlenen ders yılı bitim tarihinin, 19 Haziran'a çekildiğini anımsattı.

  Ancak yurdun bazı bölgelerinde ağır kış şartlarının devam etmesi nedeniyle, valilik veya kaymakamlıklarca eğitim-öğretime zaman zaman ara verilmesi zorunluluğu ortaya çıktığına işaret eden Çelik, bu ve benzeri olağanüstü durumlarda okullarda eğitim-öğretime ara verilmesi halinde valilik ve kaymakamlıklarca gerekli önlemlerin alınacağını vurguladı. Çelik, bu çerçevede eğitim-öğretime ara verilen günlerin, geciktirilmeden yerel ve ulusal yayın organları ile kamuoyuna duyurulmasını istedi.

  Okulların 19 Haziran 2006 tarihinde yaz tatiline gireceği yönündeki genelgede herhangi bir değişikliğe gidilmeyeceğini bildiren Çelik, ara verilen günlerde yapılamayan dersler için, okul yönetimlerinin, öğretmenler ve velilerin de görüşlerini alarak yoğunlaştırılmış programlar uygulamaları talimatı verdi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı