Gündem Haberleri

  Kar maskeli soyguncular, mağazadan kasayı götürdü

  Taylan YILDIRIM/İZMİR, (DHA)
  01.07.2007 - 11:52 | Son Güncelleme:

  İZMİR'in Buca İlçesi'ndeki Birleşik Esnaf ve Sanatkarlar A.Ş. (BESAŞ) mağazasına gelen kimliği belirsiz kar maskeli iki soyguncu, pompalı tüfekle etkisiz hale getirdikleri güvenlik görevlilerinin ellerini, ayaklarını ve ağızlarını koli bandıyla bağladıktan sonra içerisinde 150 bin YTL bulunan çelik kasayı alarak kaçtı. Polis, soygunun ardından soruşturma başlattı.

  Olay, geçen perşembe günü saat 02.00 sıralarında Buca Kozağaç semtindeki BESAŞ mağazasında meydana geldi. Kimliği belirsiz iki kişi, plakası alınamayan otomobille, BESAŞ Buca mağazasına geldi. Kar maskesi takan ve ve eldiven kullanan iki soyguncu, pompalı tüfeklerle mağazadaki güvenlik görevlilerini etkisiz hale getirdi.

  ÇELİK KASAYI ALDILAR

  Yere yatırdıkları güvenlik görevlilerinin ellerini, ayaklarını ve ağazlarını koli bandıyla bağlayan soyguncular daha sonrada, çelik kasanın bulunduğu bölüme geçti. Çelik kasayı uğraşlarına rağmen açamayan soyguncular, daha sonra kasayı alışveriş arabasına koyup, otomobillerinin bulunduğu yere kadar taşıdı. Kasayı otomobillerinin bağajına koyan soyguncular, hızla mağazadan uzaklaşarak kayıplara karıştı.

  SABAHA KADAR BAĞLI KALDILAR

  Mağazadaki soygun, çalışanların sabah saatlerinde geldiklerinde, işyerlerinde güvenlik görevlilerini bağlı olarak bulmalarıyla ortaya çıktı. Bağları çözülen görevlilerin olayı anlatmasının ardından ihbar üzerine polis ekipleri harekete geçti. Mağazada ipucu araştırması yapan Gasp Büro Amirliği ekiplerinin, ilk incelemede bir sonuç elde edemedikleri öğrenildi.

  İfadelerine başvurulan güvenlik görevlilerinin verdiği bilgiler doğrultusunda çalışmalarını yöndendiren ekiplerin, soyguncuların mağaza çalışanlarıyla işbirliği yapıp yapmadığını da araştırdığı, soruşturmalarının çok yönlü sürdüğü belirtildi.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı