Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kar maskeli hırsızlar güvenlik kamerasında

  Zafer TOKUŞ/HENDEK (Sakarya), (DHA)
  03.12.2009 - 12:34 | Son Güncelleme: 03.12.2009 - 12:34

  SAKARYA’nın Hendek İlçesi'nde tanınmamak için yüzünü kar maskesiyle gizleyen ve üzerlerine siyah kıyafetler giyerek lüks otomobille geldiklerini marketi soyan 2 hırsız güvenlik kamerası tarafından görüntülendi. Daha önce de işyeri 3 kez soyulan soyulan Veli Ergen soygunculara lanet yağdırdı.

  Güvenlik kamerası kayıtlarına göre sabaha karşı son model bir araçla Kocaali ilçesi yolu üzerinde faaliyet gösteren Veli Ergen’e ait markete gelen siyah renkli tek tip kıyafetli, kar maskeli ve satırlı soyguncular, önce çevreyi kontrol etti. Soygunculardan ikisi marketin kepenk ve kilitlerini kırarak içeri girerken, diğer ikisi araçta kalarak etrafı gözetledi. Daha sonra farkettikleri güvenlik kameralarının görüntü kabloları ile telefon tellerini kesmeye çalışan soyguncular, marketin içine girdikten sonra alarm ve güvenlik kameralarını etkisiz hale getirip, 10 bin TL tutarında çeşitli markalarda sigarayı alarak kaçtı.

  Sabah markete geldiğinde işyerinin soyulduğunu gören Veli Ergen, daha önce de 3 kere hırsızlar tarafından işyerinin soyulduğunu söyleyerek, “Arka arkaya yaşanan hırsızlıklar nedeniyle alarm sistemi taktırdım. Buna rağmen yine soydular. Ben de her yeri kamera ile donatmama rağmen yine hırsızları engelleyemedim. Son çare olarak bir güvenlik elemanı görevlendirmeyi düşünüyorum. İşlerini kısa sürede yapmalarından bunların tecrübeli olduğu anlaşılıyor” diye konuştu.

  Hendek Emniyet Müdürlüğü siyah renkli tek tip elbiseler giyerek soygun yapan bu kişilerin başka illerden gelmiş olabilecekleri ihtimali üzerinde duruyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı