Gündem Haberleri

  Kar maskeli banka soyguncuları, yarım saatte yakalandı

  Fevzi KIZILKOYUN/ANKARA, (DHA)
  20.07.2007 - 17:05 | Son Güncelleme:

  ANKARA'da, kar maskeli eli silahlı 2 kişi, girdiği bankadaki veznedardan kasadaki parayı çuvala doldurmasını istedi. Veznedarın çuvala doldurduğu paraları alan soyguncular, bir banka görevlisini de rehin alarak kaçtı. Zanlılar, soygundan yarım saat sonra polis ekiplerinin takibi sonucu yakalandı.

  Aşağı Eğlence Semti Giresun Caddesi'ndeki Yapı Kredi Bankası Etlik Şubesi'ne öğlen saatlerinde otomobille gelen 3 kişiden 2'si, başlarına kar maskesi geçirip içeri girdi. Ellerindeki tabancaları banka memurlarına doğrultarak, içerideki müşterilere sakin olmalarını söyleyen 2 soyguncu, veznedardan kasadaki parayı çuvala doldurmasını istedi. Veznedarın çuvala doldurduğu YTL, Euro ve Dolar cinsinden yaklaşık 200 bin YTL tutarındaki paraları alan soyguncular, bir banka görevlisini de rehin alarak dışarı çıktı. Burada banka görevlisini serbest bırakan soyguncular, kendilerini bekleyen otomobile binerek kaçtı. Bu sırada aynı caddede devriye görevi yapan polis ekipleri, soyguncuların görevliyi bırakıp kaçtıklarını görerek, peşlerine düştü. Etlik Semti'nin cadde ve sokaklarında yaşanan kovalamaca sonucu soyguncular, çaldıkları para dolu çuvalla birlikte ele geçirildi.

  Gözaltına alınan zanlılar Murat C., Bilal Y., Hasan D.'nin sorgusunun sürdüğü, Murat C.'nin ‘gasp’tan sabıkasının bulunduğu bildirildi. Zanlıların, kredi kartı borçları olduğundan soygunu yaptıklarını söylediği öğrenildi. Çevredeki esnaf, soygunu gerçekleştirenlerin acemice hareket ettiklerini söyledi. Bir zanlının da soygun sırasında panikleyerek silahını bir el ateşlediği öğrenildi.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı