Gündem Haberleri

  Kar manzaralı havuz keyfi

  Erdinç KARAKAŞ/ULUDAĞ(Bursa), (DHA)
  02.01.2006 - 15:12 | Son Güncelleme:

  Yeni yılı Uludağ'da karşılayan Rus turistler çevresi karla kaplı sıcak havuzda vakit geçirdi.

  Uludağ'ı tercih eden Rus turistlerden sonra İngiliz ve Alman turistler de yeni yıla ‘beyaz cennette’ girdi. Uludağ otellerinde doluluk oranı yüzde 90’a ulaşırken, tatilcilerin hemen hemen yarısının yabancı turist olduğu belirlendi.

  Kar manzaralı havuz keyfi
  Özellikle Rus turistler çevresi karla kaplı havuzda vakit geçirmekten büyük keyif aldı.

  Geçen yıl kadar olmasa da Uludağ, Rus turistlerin gözde tatil mekanları arasında yer aldı. Otelciler, yılbaşından sonrasına bayram tatili için yoğun rezarvasyonlar aldıklarını bildirdi. Rusya’da mühendislik fakültesi öğrencisi 20 yaşındaki Ekaierina Kosareva, ilk defa geldiği Uludağ’da hayatının en eğlenceli tatilini yaşadığını söyledi. Rus turist grubu arasında Ağaoğlu Otel’de kalan Kosoreva, kayak yaptıktan sonra kar manzaralı yüzme havuzuna girmeyi çok sevdiğini söyledi.

  “GECE DİSKODA, GÜNDÜZ KAYAK VE HAVUZDAYIZ”

  Fransa’da üniversitede uluslararası ilişkiler öğrenimi gören 19 yaşındaki Nadia Aksana da ilk defa geldiği Uludağ’a hayran olduğunu söyledi. Belaruslu Nadia Aksana, gündüz kayak pistlerinde kayak yapıp, otelin sıcak sulu havuzunda kar manzarası seyrettiklerini gece ise, diskotek ve barlarda eğlendiklerini belirtti. Aksana, “Uludağ’dan çok etkilendim. Gece eğlencesi harika. Karların arasında havuza girmek ise çok keyifli” demekten kendini alamadı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı