Gündem Haberleri

  Kar kısa sürecek

  Hürriyet Haber
  12.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  BALKANLAR üzerinden gelen soğuk ve yağışlı hava dün akşamdan itibaren yurdun büyük bölümünde etkili olmaya başladı. Meteoroloji yetkilileri, yurdun iç ve doğu bölgelerinde beklenen kar yağışıyla oluşacak olumsuz hava şartları nedeniyle ilgililerin tedbirli olmalarını istedi.

  Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden yapılan ihbara göre, Türkiye dün akşamdan itibaren Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisine girdi.

  Bugün ve yarın yurdun büyük bir bölümünde etkisini sürdürecek yağışlı hava, 14 Aralık Perşembe günü doğuya hareket ederek, yurdu terk edecek.

  Buna göre, bugün Marmara'nın doğusu, Karadeniz, İç Ege, İç Anadolu, Doğu Akdeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısı yağışlıgeçecek. Yağışlar kıyılarda yağmur, iç kesimlerde ise karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak

  Yarın, Batı Karadeniz kıyıları, Orta ve Doğu Karadeniz, İç Anadolu'nun doğusu Doğu Akdeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri yağışlı geçecek. Yağışlar kıyı kesimlerde ve Güneydoğu Anadolu da yağmur, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek.

  14 Aralık Perşembe günü, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusu, ile Doğu Karadeniz'de yağış bekleniyor. Yağışlar Doğu Anadolu'nun doğusunda kar şeklinde olacak.

  15 Aralık Cuma günü ise yurtta yağış beklenmiyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı