Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kar geliyor özel araçla çıkmayın

  Hürriyet Haber
  01.03.2005 - 01:59 | Son Güncelleme: 01.03.2005 - 01:59

  İstanbul Valisi Muammer Güler, İstanbul ve çevresinin çok yoğun olmamakla birlikte kar yağışı altında kalacağını belirtip vatandaşı uyardı.
    Edirne'de kar yağışı başladı

  İSTANBUL Valisi Muammer Güler, meteorolojik verilere göre bugün İstanbul ve çevresinde çok yoğun olmayan bir kar yağışı yaşanacağını belirterek, ‘Vatandaşlar dikkatli olsunlar, yarın (bugün) mümkün olduğu kadar toplu taşıma araçlarını tercih etsinler. Trafikle ilgili uyarıları tekrarlıyorum’ dedi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre, bugün İstanbul ve civarında önce karla karışık yağmur, sonra kar yağışının beklendiğini söyleyen Güler, meteoroloji yetkililerinin kar yağışının yoğun bir etkisinin olmayacağını, 3-5 santimetre bir kar yağışı olacağını, yüksek kesimlerde de biraz daha fazla yağış beklendiğini belirtti.

  Güler, E-5 Karayolu ve TEM Otoyolu’nu kullanacak sürücülerin, yine de her türlü tedbiri almalarını istedi. Güler, okulların tatilini gerektiren bir durum görünmediğini ancak gelişen şartlara göre idari tedbirleri alacaklarını söyledi.

  HAVA SICAKLIĞI, HAFTA SONU MEVSİM NORMALLERİNİN ÜZERİNE ÇIKACAK

  İstanbul Meteoroloji Bölge Müdürü Mustafa Yıldırım, sabah erken saatlerden itibaren kentin yüksek kesimlerinde kar yağışı görüldüğünü, yağışın kıyı bölgelerinde ise yağmur olarak gerçekleştiğini bildirdi.

  Yıldırım, erken saatlerden itibaren İstanbul'un çeşitli yerlerinde kar yağışı başladığını anlatarak, yağışın akşam saatlerinde yağmur ve karla karışık yağmura dönüşeceğini söyledi. Yıldırım, yağışın yarın ve perşembe günü kıyılarda yağmur, yüksek yerlerde ise karla karışık yağmur şeklinde olmasının beklendiğini kaydetti.

  Yıldırım, cuma günü ise yağış beklenmediğini belirtti.

  İstanbul'da bugün en yüksek hava sıcaklığının 3, yarın en yüksek ve en düşük sıcaklığın 3-7 derece olacağını dile getiren Yıldırım, hava sıcaklığının hafta sonu artacağını ve 8-9 derece olan mevsim normallerinin üzerine çıkacağını vurguladı.

  Rüzgarın poyrazdan kuvvetli ve zaman zaman fırtına şeklinde estiğini de anlatan Yıldırım, önümüzdeki 2 gün de rüzgarın poyrazdan kuvvetli esmeye devam edeceğine, özellikle Karadeniz'de deniz ulaşımını olumsuz etkileyebileceğine dikkat çekti.

  Mustafa Yıldırım, kentte don ve buzlanma beklenmediğini sözlerine ekledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı