Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kar, Doğu'yu terk ediyor

  Hürriyet Haber
  14.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Van, Hakkári ve çevresinde 2 gündür etkili olan kar yağışı, aralıklarla devam ederken, Doğu Anadolu Bölgesi'ni etkisi altına alan soğuk havanın, bugünden itibaren bölgeyi terk edeceği bildirildi.

  Bölgede, kar nedeniyle 28 köy yolu ulaşıma kapandı. Kar yağışı, özellikle Van, Başkale, Çatak, Özalp, Gürpınar, Hakkári, Yüksekova ve Şemdinli'de etkisini sürdürüyor. Karayolları yetkilileri, buzlanmaya karşı yolların sık sık tuzlandığını belirterek, araçlarda mutlaka takoz, çekme halatı ve zincir bulundurulmasını istediler.

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, Ardahan, Kars ve Erzurum illerinin yüksek kesimlerinde kar 15 santime ulaştı. Şehir merkezlerinde ise kar kalınlığı 1 ile 3 santimetre arasında değişiyor. Bölgedeki hava sıcaklıkları sıfırın altında 5 dereceye kadar düştü.

  Doğu illerinde hava sıcaklarının mevsim normallerinde olduğunu belirten yetkililer, kar yağışının geçen yıllara oranla azaldığını kaydettiler. Soğuk havanın, bugünden itibaren Doğu'yu terk etmesi bekleniyor. Ancak bölgedeki otellerin yetkilileri, tatil yaklaşırken kar yağışının kendilerini sevindirdiğini söylediler.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı