« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kar bile onu durduramıyor

FIAT'ın Türkiye'deki ortağı TOFAŞ'ın Bursa'daki fabrikasında çalışan Durali Türkoğlu, İtalya'da yapılacak kurum içi atletizm şampiyonası için antrenmanlarına, yoğun kar yağışına aldırmadan devam ediyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Bursa merkez Yıldırım ilçesi Teleferik semtinde oturan Durali Türkoğlu, evinin yakınındaki koşu parkurunda antrenmanlarını olumsuz hava koşullarına ve 20 santimi aşkın kar kalınlığına rağmen sürdürüyor.

TOFAŞ Fabrikası'nın gövde atölyesinde çalışan Durali Türkoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, fabrikanın 10 kişilik atletizm takımıyla birlikte yarışlara yoğun bir antrenman programıyla hazırlandıklarını söyledi.

FIAT'ın dünyadaki tüm fabrikalarında çalışanlar arasından seçilen takımların, İtalya'da her yıl yapılan atletizm şampiyonasında yarıştığını vurgulayan Türkoğlu, “Beş yıldır yer aldığım TOFAŞ-FIAT Atletizm Takımı'yla birlikte, daha önce bu yarışlara iki kez katıldım. 2011 Mayıs ayında İtalya'nın Peskara kentinde düzenlenen yarışlarda 10 kilometrede 6'ncı oldum. Bu yıl bu mesafede FIAT'ın en hızlısı olmak için çok daha sıkı çalışıyorum” dedi.
Türkoğlu, antrenmanlarını uzun süredir sürdürdüğünü, soğuk hava ve kar yağışının kendisine engel olmadığını dile getirerek, “Ben 30 yaş üstü 10 kilometre yarışında koşacağım. Bu kategoride ciddi İtalyan rakiplerim var ama bu yılki performansım çok iyi. Kendimi çok iyi hissediyorum. Bursa'ya madalya ile döneceğime inanıyorum. Hedefim birinci olup altın madalya kazanmak” diye konuştu.

Organizasyona FIAT'ın Polonya'dan Çin'e kadar tüm fabrika atletizm takımlarının katıldığını anlatan Türkoğlu, şöyle devam etti:
“Kurum içi bir organizasyon olmasına karşın yarışlar oldukça çekişmeli geçiyor. Tüm takımlar kendi ülkelerinin başarısı için yoğun çaba sarf ediyor. Biz de 10 kişilik Bursa ekibiyle birlikte ülkemizi ve kentimizi en iyi şekilde temsil etmek için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Zorlu rakiplerimiz olduğu için kar yağışına rağmen antrenmanlarımızı aksatmadan sürdürüyoruz.”

Bunları da Beğenebilirsiniz