Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kar altında kitap okuma eylemi

  A.A
  24.03.2009 - 16:05 | Son Güncelleme: 24.03.2009 - 09:24

  Çankırı'da bir grup öğrenci, yürüttükleri, “500 Eve 500 Kütüphane” kampanyasına dikkati çekmek için Ilgaz Dağı'nın 2 bin metre yüksekliğindeki “Doruk” mevkisinde kar yağışı altında kitap okudu.

  KAR ALTINDA KİTAP OKUDULAR

  Çankırı Lisesi'nden 30 öğrenci, okulun idarecileri ve öğretmenleriyle, Ilgaz Dağı'nın 2 bin metre yüksekliğindeki Doruk mevkisine çıktı.

  Burada “Tüm öğrencileri kitap satın almaya ve okumaya davet ediyoruz” yazılı pankart açan öğrenciler, kampanyaya dikkati çekmek için kar yağışı altında yaklaşık 1 saat kitap okudu.

  Öğrencilerden Satılmış Çelik, gazetecilere yaptığı açıklamada, tüm resmi kurum ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin kampanyalarına destek vermesini istediklerini belirterek, “Herkesi kitap satın almaya ve okumaya davet ediyoruz” dedi.

  Şeyda Köpürlü ise 500 evde kitaplık kurmak için başlattıkları kampanyaya dikkati çekmek istediklerini söyledi.

  Köpürlü, “Ülkemizde ve ilimizde kitap satın alma ve okuma konusunda çok ciddi bir sıkıntı var. 500 Eve 500 Kütüphane kampanyasını yürüten bizler, bu soruna dikkat çekmek amacıyla okuma eylemi yapma kararı aldık. Tüm yetkililere kitap satın almaları, kitap okuma kampanyaları düzenlemeleri için güçlü bir çağrı yapmak düşüncesindeyiz. Kırk arkadaşımızla birlikte Pazar günü Ilgaz Dağı'nda bu eylemin ikinci etabını gerçekleştireceğiz” dedi.


   

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı