NEVŞEHİR HABERLERİ

Kaptid Başkanı Yakup Dinler:

IHA
21.09.2015 - 14:30Son Güncelleme :

YAKUP DİNLER

IHA

Kapadokya Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği Kapadokya’da sürekli elektriklerin kesilmesinden dolayı Medaş’ı eleştirdi.
KAPTİD Başkanı Yakup Dinler yaptığı açıklamada, Kapadokya hepimizin malumu Türkiye ve Dünya’nın en gözde turizm merkezlerinden birisidir. Eylül ayı ise bilhassa Kapadokya’nın en yüksek dönemlerinden birisi olmakla beraber, Kurban Bayramı tatilinin denk gelmesi ile bölgemizde gözle görülür ciddi bir hareketlilik mevcuttur. Her dönemde olduğu gibi bu dönemde de yurtiçi ve yurtdışından gelecek olan misafirlerimizin bölgemizden iyi anılarla ayrılmaları için tüm turizm işletmelerimizin gereken çabayı göstereceklerinden eminiz. Fakat biz turizmciler bu çabayı gösterirken ilimizin elektrik dağıtımından sorumlu olan Cengiz / Alarko Holding ortaklığı MEDAŞ (Meram Elektrik) maalesef her zaman olduğu gibi bütün bu çabalarımızı boşa çıkaracak hamleler yapmaya devam etmektedir dedi.
Dinler yaptığı açıklamada şunları kaydetti;
‘’2015’in son çeyreğine gireceğimiz şu günlerde şu an itibariyle “Bir Dünya Kenti” olarak lanse ettiğimiz Kapadokya’nın en önemli turizm merkezlerinden Ürgüp’te elektrik kesintisi “bakım çalışması” adı altında saatlerce kesik kalacağı tarafımıza bildirilmiştir. Bir seferlik bir durum olsa bu kadar tepki göstermezdik, fakat herhangi bir internet arama motorundan “Nevşehir elektrik kesintisi” diye arama yaptığınız takdirde göreceksiniz ki özellikle 2014 ve 2015 yıllarında onlarca kez ve saatlerce (bazen 10 saat) süren elektrik kesintileri yaşanmıştır. Son dönemde basına da yansıdığı üzere MEDAŞ’ın kendi çalışanları ile ilgili ciddi sıkıntıları olduğu hepimizin malumudur. Fakat biz turizmciler ve halk olarak bu kendi aralarındaki problemlerden, MEDAŞ’ın altyapı yetersizliği ve müşteri memnuniyeti odaklı çalışmamasından ötürü artık isyan etme noktasına geldik. Yeter artık MEDAŞ! Bir turizm bölgesinin kaderi ile bu kadar oynanmaz. 1990’lı yıllardan bile daha kötü bir durumda olan elektrik kesintileri bizi misafirlerimize karşı gülünç ve 3. Dünya Ülkesi konumuna düşürmektedir. İşletmelerimizin jeneratör bakım ve mazot / benzin masrafları her yıl azalacağı yerde hızla artmaktadır. Gelişmiş medeniyetlerde olduğu gibi artık elektrik kesintileri istemiyoruz, gerekirse bu durumu bertaraf etmek adına her gün bölgemizde bir Bakan ağırlamaya da razıyız, ne de olsa o zaman elektrikler kesilecekse de kesilmemektedir.’’

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Nevşehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Nevşehir ilinden Kaptid Başkanı Yakup Dinler: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Eylül 2015 tarihinde saat 14 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kaptid Başkanı Yakup Dinler: haberi güncellenecektir.

NEVŞEHİR İLÇELERİ
NEVŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ
24 Kasım 2017, Cuma
 • İmsak
  05:44
 • Guneş
  07:26
 • Öğle
  12:39
 • İkindi
  15:14
 • Akşam
  17:31
 • Yatsı
  19:01
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı