« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kaptanlık için henüz erken

Eskişehirspor’un kaptanı Ümit Karan, Anadolu’dan bir takım Süper Lig şampiyonu olacaksa, bu takım Eskişehirspor olur” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Radyospor’da Özgür Sancar’la Haber Özel Programı’na katılan Ümit, Galatasaray’ın kaptanı Arda Turan için ise “Arda için kaptanlık çok erkendi. Bu sorumluluğu taşımak Arda için kolay da değil, ama çok yetenekli, karakterli bir çocuk Arda…  Bunun üstesinden gelebileceğini düşünüyorum” dedi.

ESKİŞEHİRSPOR TARAFTARA BÜYÜK TAKIM ATMOSFERİ YARATIYOR

Ben yıllarca Galatasaray gibi büyük bir takımda oynadığım için iyi atmosferlere alıştım. Eskişehirspor taraftarı alışık olduğum atmosferi, hatta daha fazlasını yaratıyor. Onlara çok teşekkür etmek gerekiyor. Elde ettiğimiz başarılı sonuçlarda büyük payları var.
Geriye düştüğümüz maçlarda taraftarımızın sayesinde galip geliyoruz. Tabii ki çok mutluyum sergilediğim performanstan bu ortayı çıkıyor. Benim ilk hedefim gol atmak, fakat Eskişehirspor’da biraz daha farklı oynuyorum.  Dolayısıyla gol sıkıntısı yaşadık. Ama bu hafta onu da hallettik. Denizlispor maçında golümü de attım. Eskişehirspor’da çok mutluyum.

G.SARAY’DAKİ KADAR HIRSLIYIM

Ben hırslıyım, oynadığım tüm takımlarda başarılı olmak için çalıştım. Büyük takım küçük takım ayırmadım.  Galatasaray’dayken kiralık olarak Ankaraspor’a gittim. Başarılı oldum.
Bu benim, karakterimle ilgili bir şey. Üç büyüklerden Anadolu takımlarına gelen oyucular motivasyon kaybına uğrar derler, ancak ben motivasyon kaybına uğramadım. Başarılı olmak için çok çalışıyorum.

ANADOLU’DAN ŞAMPİYON ÇIKARSA BU ESKİŞEHİRSPOR OLUR

Gerçekçi olmak gerekirse şu anda Anadolu’dan bir takımın şampiyon olması hayal. Önümüzdeki dönemi için ise kurumsallaşmayla ilgili… Eskişehirspor, kurumsal anlamda başarılı olup, genç oyuncular çıkarırsa Süper Lig’de şampiyon olur. Ciddi bir taraftar desteği var. Deplasmanlara bile 14-15 ben taraftar geliyor. Şampiyon olursa Eskişehirspor olur.

ARDA FENERBAHÇE MAÇLARINDA STRESLİ OLUYOR

Arda için kaptanlık çok erkendi. Bu sorumluluğu taşımak Arda için kolay da değil, ama çok yetenekli, karakterli bir çocuk Arda…  Bunun üstesinden gelebileceğini düşünüyorum. Fenerbahçe maçları Arda için farklı maçlar; Arda bu maçları biraz daha stresli yaşıyor. Bundan kaynaklanan bir sıkıntı yaşadı. Ben Galatasaray’da oynarken, Fenerbahçe maçlarında çok fazla stres yaşamıyordum. Ama takım içerisinde stres vardı.


Bunları da Beğenebilirsiniz