« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kaptanlardan küfür ittifakı

Vestel Manisa maçından sonra Şaş’ın evine giden üç futbolcu, "Bu davada sonuna kadar arkandayız" dediler. İkinci başkan Gürsoy da Hasan’ın gitmesine izin vermeyeceklerini söyledi.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME
GALATASARAY, Vestel Manisaspor engelini 4-2’lik skorla aşarken, maça damgasını vuran olay Hasan Şaş’ın küfürlere karşı gösterdiği tepki oldu. Yıllardır sarı kırmızılı formayı terleten tecrübeli oyuncu, numaralı tribünden bir grup taraftarın kendisine küfür etmesine o kadar çok üzüldü ki, maçtan sonra soyunma odasında hüngür hüngür ağladı. Kendisini teselli etmek isteyen takım arkadaşlarına, "Ben bunu hak etmedim" diyerek, olaydan duyduğu üzüntüyü dile getiren Şaş, daha sonra takım otobüsünü beklemeden apar topar bir taksiye binip stadı terketti.

Dertleşip moral verdiler

Soyunma odasında Hasan Şaş’ı sakinleştiremeyen Hakan Şükür, Ergün Penbe ve Necati Ateş, takım otobüsünün Florya’ya varmasının ardından, hep birlikte Şaş’ın evine gitti. Şaş’la dertleşip moral veren üç oyuncu, kendilerinin de zaman zaman tribünlerden küfür yediklerini hatırlatarak, "Böyle olaylar bizim de başımıza geldiği için neler hissettiğini anlayabiliyoruz. Şunu iyi bil, biz bu davada sonuna kadar arkandayız" dediler.

Gürsoy: Gidemez

Bu arada sarı kırmızılı kulübün ikinci başkanı Ergun Gürsoy, taraftarlarla yaşadığı tartışma sırasında ’Galatasaray benim için bitti’ diyen Hasan Şaş’a mesaj göndererek, "Hiçbir yere gidemez" dedi. Şaş’ın o sözleri bir anlık sinirle söylediğini ifade eden Gürsoy, "Bu olayı büyütmeyelim. Hasan Şaş, bu takımın kaptanlarından biridir. Galatasaraylı olup olmadıkları bile belli olmayan birkaç kişiyle tartışma yaşadı diye onu bırakmamız söz konusu olamaz. Hasan asla bir yere gidemez. Buna ilk olarak ben izin vermem. O sözler Hasan Şaş’ın gerçek duyguları değildir. Bir anlık sinirle söylenmiştir. Hasan, Galatasaray’da kalacaktır" diye konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler