Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kaptanın vize çaresizliği

  Yaşar ANTER/BODRUM (Muğla), (DHA)
  09 Mayıs 2010 - 12:46Son Güncelleme : 09 Mayıs 2010 - 12:46

  MUĞLA'nın Bodrum İlçesi'nde yat kaptanlığı yapan 29 yaşındaki Ersavaş Bodur, Almanya'da oturan ve 2 hafta sonra doğum yapacak Alman vatandaşı eşi, 23 yaşındaki Gizem Ertem Bodur'un yanına gidebilmek için gerekli vizeyi alamayınca çaresiz kaldı. Bodur, “Eşimin babası Alman. Kayınpederimin gönderdiği davetiyeye rağmen doğum yapacak eşimin yanına gidebilmek için gerekli vizeyi vermediler. Dışişleri Bakanlığı'ndan yardım bekliyorum” dedi.

  Bodrum'da yat kaptanlığı yapan Ersavaş Bodur 2 yıl önce tanıştığı Gizem Ertem Bodur'la 10 ay önce evlendi. Bodur, Nurnberg kentinde oturan ve 2 hafta sonra doğum yapacak eşi Gizem Ertem Bodur’un yanında olabilmek için, kayınpederi Silvio Gruger'ın gönderdiği davet yazısıyla birlikte Almanya'nın İzmir Başkonsolosluğu’na başvurarak vize isteğinde bulundu. Ancak Bodur'un vize isteği “Döneceğinize kanaat getirmediğimiz için isteğiniz kabul edilmedi” denilerek çevrildi. Bodur, şöyle dedi:

  “Vize isteğinde bulunduktan sonra 4 kez İzmir Başkonsolosluğu'na çağırıldım. Her seferinde farklı evrak istediler, hepsini verdim. Sonunda ‘Eşinizin hamile olduğunu ve doğum yapacağını nerden bilelim, fotoğrafını ve raporları getirin’ dediler. Eşimin hamile fotoğraflarını, doktor raporunu verdim. Eşimin babası Alman. Kayınpederimin gönderdiği davetiyeye rağmen doğum yapacak eşimin yanına gidebilmek için gerekli vizeyi vermediler. Dışişleri Bakanlığı'ndan yardım bekliyorum. Gerekirse Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne başvuracağım.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı