« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kaptan tam yol

Sakatlığı tamamen geçmesine rağmen antrenman eksiği bulunan Brezilyalı yıldız, Kocaelispor maçında forma giyebilmek için günde bir saat çalışıyor.

Sadi Kemal YAŞAR
SON GÜNCELLEME
LİGDE ve Avrupa’da sıkıntılı günler geçiren Fenerbahçeli futbolcular milli maç arasında 3 gün izin yaparken, takım kaptanı Alex de Souza harıl harıl çalışıyor. Teknik direktör Luis Aragones, Kayserispor maçından sonra sadece sakatlığı bulunan dört futbolcusuna izin vermedi. Deivid de Souza, Semih Şentürk, Josico ve Vederson takım arkadaşlarının dinlendiği dönemde tedavi oldular.

Sakatlığı nedeniyle Kayserispor maçında forma giyemeyen kaptan Alex ise Kocaelispor maçında görev alabilmek için ekstra olarak antrenmana çıktı. Samandıra’da her gün bir saat ter döken kaptan, bir an önce takıma girebilmek için yoğun çaba harcıyor. Alex’in bu davranışı takım arkadaşlarına da örnek olarak gösteriliyor. Daha önceki dönemlerde üç günlük izinlerini genellikle yurt dışında ailesi ile birlikte geçiren Alex bu kez takımın kendisine ihtiyacı olduğunu dikkate alarak çalışmayı tercih etti.

Türkiye’ye inanıyorum

FB TV’de önceki gün hazırlanan Kaptan Köşkü programında çarpıcı açıklamalarda bulunan Alex’in Türk Milli Takımı ile ilgili sözleri kamuoyundan büyük takdir topladı. A Milli Takım’ın Dünya Kupası eleme grubu maçlarında başarılı sonuçlar alacağını dile getiren Brezilyalı yıldız, "Şükrü Saracoğlu Stadı’nda oynanan son maçta Semih’in formasını giymiştim. Türkiye’ye inanıyorum. Dünya Kupası finallerinde izlemeyi çok istiyorum" mesajını göndermişti.

Korkmamalıyız

Sezona kötü başlayan takımda özgüven sorunu olduğunu vurgulayan Alex, "Bizim sahada sadece futbol düşünmemiz gerekiyor. Oyunumuzu oynayıp güven eksikliğini aşmayı beklemeliyiz. Ne yazık ki böyle bir dönemden geçiyoruz. Futbolda hata yapabilirsiniz. Birinci hatayı yaptıktan sonra da ’ikinciyi yaparım’ diye korkmadan devam etmeliyiz. Hata yaparak doğru yapmayı öğreneceğiz" dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler