Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kaptan olmadan gitmek yok

Bursaspor'un genç savunma oyuncusu Serdar Aziz, şu anda gündeme gelmesinin sebebini, topu oyuna sokmasına, sakinliğine ve herşeyi doğru yapmasına bağladı. Bursaspor'dan ayrılmayı düşünmediğini belirten genç futbolcu, "Kaptan olmadan gitmek yok" dedi.

EMRE KOŞAK - BURSA / DHA
SON GÜNCELLEME

Bursaspor'un alt yapısından yetişen genç savunma oyuncusu Serdar Aziz, kulübün resmi dergisine açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz yıl kendi oynadığı böylede çok yoğunluk olduğundan dolayı şans bulamayan Serdar, bu yıl ise oynadığı karşılaşmalarda kendisini göstermeyi başardı. Bu sezon daha çok çalıştığını ifade eden genç yetenek, "Belki de hocam performansımı daha iyi buldu, bana güvendi. Oynadığım maçlarda da hocama kendimi göstermek için elimden geleni yaptım. Bana olan güvenini boşa çıkarmadım. Şans verdi ve oynamaya devam ettim" dedi.

"FORMANIN GELECEĞİNE İNANIYORDUM"

Oynamadığı zamanlarda küskünlüğün olduğunu, şu anda da oynamadığı takdirde yine üzüleceğini ancak bunu dışarıya hiçbir zaman belli etmediğini söyleyen Serdar Aziz, "Formanın bir gün bana geleceğine inanıyordum. Geldiğinde bir daha bırakmamak üzere, daha iyi çalışmam gerektiğini de biliyordum. Ben de öyle yaptım. Kimseye karşı bugüne kadar yanlış bir tavrım olmadı. Bursaspor gibi bir kulüpte oynuyorum. 80'den fazla milli takım forması giydim. Hedeflerimin arasında Bursaspor kaptanlığı ve A Milli Takım kaldı. Kaptan olmadan Bursa'dan gitmeyeceğim" diye konuştu.

"BÜYÜK KULÜBE GİTMEK İÇİN HEVESLERİ OLMASIN"

Kendisi gibi altyapıdan yetişen oyunculara tavsiyelerde bulunan başarılı stoper, "Hiç bir büyük kulübe gitmek için hevesleri olmasın. Çünkü zaten büyük kulüpte oynuyor olacaklar. Şu anda zaten büyük bir kulübün alt yapısındalar. Onlar iyi olduğu sürece, buraya çıkmaları da kolay olur. Ertuğrul hoca gibi bir antrenör var başımızda. Kim olursa olsun formayı gözü kapalı veriyor" şeklinde konuştu.

"FUTBOLCU OLDUM DEMEYECEĞİM"

"Ben futbolcu oldum diyebiliyor musun?" sorusunu yanıtlayan Serdar, "Bunu hayatım boyunca hiç bir zaman söylemeyeceğim. Ben ne olursa olsun bütün hedeflerime ulaşsam bile, hala 'futbolcu olmadım' deyip, daha iyi mücadele etmek ve daha iyi yerlere gelmek için çalışacağım. Benim felsefem bu. Oldum diye bir şey yok bende" cevabını verdi.

İVANKOV SOFYA'DA

Bursaspor'un şampiyonluğunda büyük pay sahibi olan Bulgar file bekçisi Dimitar İvankov yuvadan uçuyor. Teknik direktör Ertuğrul Sağlam tarafından gelecek sezon kadrosunda düşünülmeyen 36 yaşındaki file bekçisi, Bulgaristan takımlarından Levski Sofya ile antrenmanlara çıkıyor. İvankov'un önümüzdeki sezon Levski Sofya forması giymesi bekleniyor.

ERSEL UZGUR TAKİPTE

Yeni sezon için oyuncu arayışlarını sürdüren Bursaspor'da yardımcı antrenörler Avrupa'yı mesken edindi. Bir süredir Başkan İbrahim Yazıcı ile birlikte yurt dışında bulunan Birol Berkem'in dönmesinin ardından bu kez de Ersel Uzgur Münih'e uçuyor. Almanya'dan Avusturya'ya geçerek Ertuğrul Sağlam'ın belirlediği oyuncuların son durumuna bakacak olan Uzgur'un özellikle forvet arkası için düşünülen bir oyuncuyu izleyeceği öne sürüldü.


Bunları da Beğenebilirsiniz