« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kaptan hocasından forma istiyor

Türkiye Kadın A Milli Futbol Takımı'nın başarılı futbolcusu Bilgin Defterli, Almanya karşılaşmasında forma giymek istediğini söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Türkiye Kadın A Milli Futbol Takımı'nın kaptanı Bilgin Defterli, sakatlığının tamamen geçtiğini ve Almanya ile Türkiye arasında oynanacak Avrupa Şampiyonası Grup Eleme Maçı'nda forma giymek istediğini söyledi.

Almanya İkinci Lig takımlarından 1. FC Köln'ün başarılı oyuncusu Bilgin Defterli, 19 Eylül'de Duisburg kentinde oynanacak maça kondisyon olarak hazır olduğunu belirtti. Sakatlığından ötürü A Milli Takım'ın son üç maçında oynayamadığını dile getiren Defterli, sakatlığını yenerek son maçlara yetişebilmek için aylardır özveriyle çalıştığını ifade etti.

"ÇOK ÇABA HARCADIM"

Almanya'da iki sezon önce gol kraliçesi olan Bilgin Defterli, şunları söyledi: "Geçtiğimiz yıl kasım ayında sakatlandım. Sağ bacağımda çapraz bağlarda yırtık meydana geldi. Aralık ayı başında ise ameliyat oldum. Bu benim 18 yıllık futbol hayatımda ilk ciddi sakatlığımdı. Futboldan uzun süre yoksun kalmak benim için zor oldu. Ameliyattan sonra sürekli kuvvet çalıştım. Devre arasına denk gelmesi bir yönden şanstı ama herkes tatil yaparken ben sakatlığımı yenmeye uğraştım. Bu ortalama 6 ay sürdü. Mayısın sonuna doğru tamamen iyileştim. Kondisyon ve kuvvetimi toparlamak içinse yoğun çaba sarf ettim. Çünkü Milli Takım'ın maçlarına yetişmek istiyordum. Şimdi kendimi Almanya-Türkiye maçı için hazır hissediyorum. Eğer görev verilirse en iyi şekilde yapmaya çalışırım. Sakatlığımdan ötürü Almanya'ya 5-0 yenildiğimiz ilk maçta yoktum. Ama son iki maçta Milli Takım'da olmayı ümit ediyorum."

 


Bunları da Beğenebilirsiniz