Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Kaptan’a...

YENİ sezona çok istekli başladın Kaptan.. Olman gereken yerlerden daha fazla yerde olmaya çabalıyorsun.. Çok isteklisin..

Topuz’la, Baroni’yle, Stoch’la iyi verkaçlar yapıyorsun.. Ama yeni sezondaki en büyük farklılığın Kuyt’ın varlığı.. ‘Dijital Portakal’ Dirk’le çok iyi anlaşıyorsun.. Hayır.. Hayır.. Ne yıllar önce seni övdüğüm yazıları unuttum, ne de yakın tarihte yerdiğim.. Şimdi çok önemli bir yazıda sıra..
F.Bahçe’nin saha içindeki tüm koordinasyonu sana bağlı.. Özellikle Şampiyonlar Ligi’nde oynanacak maçlarda senden çok şey bekleniyor.. Çünkü yurt içinde hep “10 Numara” muamele gördün.. Bu sezon da seni biraz kızdırsak lig ve kupada 30 gol falan atabilirsin rahatlıkla.. Ama bizim isteğimiz farklı.. Biz derken, artık F.Bahçe’den bu ülkedeki başarıların dışında başarı bekleyenleri kastediyorum.. Bu takım bu yıl en azından gruplara kalmalı.. Dünkü futbolu oynarsanız ilk turu rahat geçeceğinizi söyleyebilirim.. Herkes ciddi, savunma güvenliği iyiydi..

Varlığın, zekan yetmeli

Stoch’a attığın 40 metrelik pas harikaydı.. Sadece senin varlığın, kaliten ve futbol zekan bile Rumen lig ikincisini elemeye yetmeli.. Dünkü beraberliğe takılma sakın.. Bu takım herkesi ezip geçerken, Gent’i 3-0, 10 kişiyle G.Saray’ı 1-0 yenerken Young Boys’a elendi.. Kadıköy’de iş biter diyorum ben Kaptan.. Ve senin bu yüksek formuna güvenerek..
Not: Recep Niyaz Fenerbahçe’nin geleceği.. Teşekkürler Aykut Kocaman..

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI