Kaplıcalar ve kür merkezleri dernek kurdu

Hürriyet Haber
14.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

Sağlık turizmi tek çatı altında

Önemi her geçen gür artan sağlık turizmine yatırım yapan tesisler bir araya gelerek dernek kurdu. Kısa adı TÜRKAP olan Türkiye Kaplıcalar ve Kür Merkezleri Derneği'nin ilk toplantısı Pamukkale Ricmond Hotel'de yapıldı. Derneğin kurucu üyelerinden Türkiz Hotel Thalasso Center Genel Müdürü Feridun Tabur, ‘‘Turizm sektöründe sağlık ve güzellik merkezleri alanında önemli yatırımlar yapılıyor. Bu tesisler sayesinde Türkiye ihtiyacı olan gelir düzeyi yüksek turiste kavuşacak’’ dedi.

İLGİ GÖRÜYOR

Turizmin gelişmesi için özellikle sağlık alanında yapılan tesisler büyük ilgi görüyor. Antalya'da Ma Biche Hotel, Türkiz Thalasso Center ve Naturland Sağlık alanında tesislerinde önemli yatırımlar gerçekleştirdi. Tamamen Sağlık ve Güzellik oteli olarak kurulan Ma Biche Hotel, tesisde önemli yenilikler yaptırarak Thalasso Center kuran Türkiz Hotel önümüzdeki sezon, sağlık turizmi ile ilgili önemli çalışmalara imza atacak.

ÖNEMLİ KAZANÇ

TÜRKAP'ın kurulmasıyla sağlık ve güzellik otellerinin bir çatı altında toplandığını söyleyen Türkiz Thalasso Center Genel Müdürü Feridun Tabur, ‘‘Kaplıca ve kür merkezleri turizm alanında çok önemli bir yer tutuyor. Bu alanda önemli yatırımlar yapıldı’’ dedi.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı