« Hürriyet.com.tr
MENÜ

KAPLAN ÇIKIŞTA

Adanaspor vitesi yükseltti üst sıralara doğru tırmanmaya başladı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Erdal Fernergiz

Erdal Fernergiz

Adanaspor Lig’de yavaş yavaş kendine gelmeye, puan cetvelinde üst sıralara doğru tırmanmaya başladı. Turuncu Beyazlılar dün Yeni Malatya karşısında da üstün bir oyun ve mücadele örneği sergiledi. Az da olsa tribünde yerlerini alan Turuncu Beyazlı renklere gönül vermiş taraftarlar zevkli kaliteli bir maç izledi. Karşılaşmanın ilk dakikalarından itibaren rakibi üzerinde etkili olan Adana’nın Kaplan’ı son düdük çalıncaya kadar bu üstünlüğünü sürdürdü. Özellikle N’duka, Ergin Keleş, Mageye üstün bir performans sergileyerek galibiyette başrol oynadılar.

TEMPOYU AYARLADI

İlk yarıda çok pozisyon bulan ancak bunları cömertçe harcayan bir Adanaspor vardı sahada. Üst üste ataklar golü getirmedi ve devre golsüz sona erdi. İkinci yarıya fırtına gibi girdi Turuncu Beyazlılar. Tam bir takım oyunu oynadı. Tempoyu istediği gibi ayarladı, sürekli rakibi üzerinde etkili oldu. Adeta rakibini kendi sahasına hapsetti. Tabi bunun neticesinde goller geldi.

N’DUKA YILDIZLAŞTI

63. Dakikada sahne alan maçın en çalışkan ismi, N’duka topu aldı, sola kaydı Mahmut’la duvar pası yaptı, yeniden aldığı topu kale önüne al da at dercesine Ergin Keleş’e uzattı. Tabi maça kaptan çıkan Ergin bu ikramı geri çevirmedi, topu filelere gönderdi. Takım çok iyi pres yapıp rakibi çıkartmadı. Yüksek tempo ikinci golü de getirdi. Yine Ergin Keleş köşe vuruşundan gelen topu kalabalık defansın arasından hem kendinin hem de takımının ikinci golü olarak filelerle buluşturdu. Bu dakikadan sonra da akıllı bir oyun sergileyen Turuncu Beyazlılar sahadan galibiyetle ayrılarak puanını da sırasını da 8’e çıkardı.


Bunları da Beğenebilirsiniz