« Hürriyet.com.tr

Kapkaça teknolojik çözüm

Sokaklarda yürümek, kapkaççılar nedeniyle iyiden iyiye zorlaştı. www.pazaryerim.com’da satılmaya başlanan patentli çanta, özellikle kadınları hedef alan kapkaççıların en büyük kabusu olmaya aday.

Hürriyet Haber
X

Kapkaççılar nedeniyle sokakta yürümenin dahi tehlikeli bir hale geldiği günümüzde, pazaryerim.com, özellikle kadınları sevindirecek bir ürünü Türkiye’de ilk kez satışa sundu. BPS marka patentli kapkaç çantası ile sokakta yürürken, halka açık yerlerde otururken ya da araba içinde kapkaça maruz kalanlar, hem kendilerini, hem de çantalarındaki değerli eşyaları koruyabilecekler.

 

Çanta, özel eşyaların bulunduğu iç kısım ve kapkaç sırasında ayrılan dış kısım olmak üzere iki bölümden oluşuyor. Çanta omuzda taşınırken, çantanın güvenlik bağı ucundaki tutamaç, varsa kıyafetin kemer köprüsüne, yoksa çanta ile birlikte verilen özel çengelli iğne ile kişinin üzerine sabitleniyor. Olası bir kapkaç anında çanta, iç ve dış bölümler halinde iki parçaya ayrılıyor. İçinde eşyaların bulunduğu iç kısım, çanta sahibinde kalırken, kapkaççı sadece dış kısımdaki kılıfı alabiliyor.

 

Bütün bu işlem, otomatik olarak gerçekleşiyor. Kullanıcının yapması gereken tek şey, çantanın kapıldığı anda çantaya yapışmamak. Kapkaça maruz kalan kişi düşme, yerde sürüklenme gibi bir durumla da karşılaşmıyor. Bu da özel tasarlanmış güvenlik bağı ile mümkün oluyor. Kuvvetle çekildiğinde kopacak şekilde tasarlanan güvenlik bağı, çelikten yapılması sayesinde kesilerek kopartılamıyor.

 

Suni deri ve nubuktan üretilen çantaların kahverengi, taba gibi farklı renkleri ve 6 ayrı modeli bulunuyor. Ürün, 2 yıl garantiyle satılıyor. Türkiye’de ilk defa www.pazaryerim.com'da satılmaya başlanan kapkaç çantası, özel ödeme seçenekleriyle sunuluyor.


Bir bakışta:

 

- Kapkaça maruz kalan kişi düşme veya sürüklenme durumu ile karşılaşmıyor.

 

- Özel tasarlanan güvenlik bağı, kuvvetle çekildiğinde kendiliğinden kopuyor. Böylece çanta sahibinin yere düşmesinin önüne geçiliyor.

 

- Çanta sahibinin kapkaç anında yapması gereken tek şey, çantasına asılmamak.

 

- İç kısımdaki çanta ve onun içindeki bütün eşya, çanta sahibinin omzunda kalıyor. Kapkaççı ise kılıf mahiyetindeki bölümü alarak uzaklaşıyor.

 

- Çanta güvenlik bağının çıkarılıp takılması 2-3 saniyede yapılabiliyor.

 

- Dışarıdan bakıldığında ya da kullanımında normal çantadan hiçbir farkı yok

Kaynak: