« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kapıştılar

Trabzonspor Başkanı ile eski hocası karşı karşıya geldi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
TEKELİOĞLU


‘Özkancı olmanın bedelini ağır ödedim. Beni savunmadı, haketmediğim biçimde görevden aldı.’


ÖZKANSÜMER


‘Sadi hoca kovulmadı, kendisi istifa etti. Madem ki kadro yetersizdi niye görevi kabul etti o zaman?..’


BEDEL ÖDEDİM

Trabzonspor'da Başkan Özkan Sümer ile eski teknik direktör Sadi Tekelioğlu bir TV programında karşı karşıya geldi. Trabzon'da yayın yapan yerel bir TV'nin programına katılan Sadi Tekelioğlu, ‘‘Özkan Sümerci’’ olmanın bedelini ağır bir biçimde ödediğini belirterek, şunları söyledi:

SAVUNMADI

‘‘Beni görev yaptığım dönem içerisinde hiç savunmadı. Yönetim kurulunda beni oylamaya sundu. Hak etmediğim bir biçimde görevden ayrıldım. Transfer yapılmadı, paralar ödenmedi. Şimdi Briegel'e dünyanın parasını veriyorlar ve takımı benim dönemimde olduğu gibi yalnız bırakmıyorlar.

NEDEN ÇALIŞTIN?

Bu açıklamalar üzerine Özkan Sümer, programa telefonla katıldı. ‘‘Yönetimde oylama yaptık. Sadi hocanın göreve devam etmesi kararı çıktı. Kendisi kovulmadı, istifa etti. Söz verdiğimiz paraları zamanında ödedik’’ diyen Sümer, Tekelioğlu'na, ‘‘Madem kadro yetersizdi niye görev aldı’’ diye sordu.

84 BİN MARK

Başkan Sümer sözlerini şöyle tamamladı; ‘‘Ben tek adam olsaydım oylama sonucunu dikkate almazdım. Madem oylama yanlıştı, niye görevine devam etti. Briegel'e dünyanın parasını değil, sadece 84 bin mark verdik. Bunlar yanlış ifadeler. Evet bazı futbolcular takımdan ayrıldı. Ancak bunların nedeni tamamen ekonomikti.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz