« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kapılarımız her zaman açık

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, İspanya La Liga takımlarından Valencia'ya transfer olan Mehmet Topal'a, Florya Metin Oktay Tesisleri'nde törenle plaket verdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Başkan Adnan Polat, tören sırasında yaptığı açıklamada, Mehmet Topal'ın İspanya'da da çok başarılı olacağına inandığını dile getirerek, “Esasında Mehmet'in gitmesini arzu etmiyordum. Dört sene önce Galatasaray'a Çanakkale Dardanelspor'dan transfer oldu. Sportif performansını bütün kamuoyu biliyordu. Milli takıma kadar yükseldi. Fakat kişilik olarak da Galatasaray'a yakışan bir duruş sergiledi. Hizmetlerinden dolayı Mehmet'e teşekkür ediyorum” dedi.

Mehmet Topal'ın Valencia'da forma giyecek olmasının önemine dikkati çeken Adnan Polat, Galatasaray'dan Avrupa'ya giden oyuncuların sıradan bir takıma gitmelerini arzu etmediğini ifade etti.

Mehmet Topal'ın tercihini yurt dışından yana kullandığını vurgulayan başkan Polat, “Biz de kulüp olarak ona yardımcı olmalıydık. Valencia ile anlaştık, Mehmet de anlaştı. Şimdi onun Galatasaray'ı ve Türk futbolunu nasıl temsil ettiğini izleyeceğiz. İnşallah bizler onunla gurur duyacağız” diye konuştu.

Polat, Galatasaray'ın kapılarının Mehmet Topal'a her zaman açık olacağını ifade ederek, “Kendisine başarılar diliyorum” dedi.

Teşekkür plaketini başkan Adnan Polat'ın elinden alan Mehmet Topal ise, “Başkanıma ve yöneticilerime teşekkür ediyorum. Burada saha içinde ve saha dışında elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım. Umuyorum ki görevimi en iyi şekilde yapmışımdır” ifadelerini kullandı.

Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin ile takım arkadaşları Aykut Erçetin ve Lucas Neill de Mehmet Topal'a yeni takımında başarılar diledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz