Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kapıkule'de kaçak altın ele geçirildi

  Fırat KESKİNKILIÇ/ EDİRNE, (DHA)
  26 Ocak 2012 - 11:34Son Güncelleme : 26 Ocak 2012 - 11:34

  KAPIKULE Sınır Kapısı’ndan otobüsle yurda giriş yapmak isteyen 3 kişinin üzerinde toplam 3 kilo 82 gram kaçak altın ele geçirildi. Son 1 yıl içinde Edirne’deki 3 sınır kapısında bugünkü piyasa değeri 3 milyon 783 bin lira olan 38 kilo 274 gram kaçak altın yakalandığı belirtildi.

  Kapıkule Sınır Kapısı’dan Türkiye’ye giriş yapan Bulgar plakalı otobüs ve yolcuları, Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından arandı. Otobüs sürücüsü C.K.’nın sağ paçasındaki çorap arasında, Türk yolcu C.A.M.’nin palto cebinde ve Romen uyruklu yolcu A.M.E.’nin çantasında toplam 3 kilo 82 gram külçe altın ele geçirildi. Altınlara el konulurken, gözaltına alınan 3 kişi tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

  Son 1 yıl içinde, Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Kapıkule, İpsala ve Hamzabeyli Sınır kapılarında bugünkü piyasa değeri 3 milyon 783 bin lira olan 38 kilo 274 gram külçe ve hurda altın ele geçirildi. Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Kaptan Kılıç, "Kaçakçılıktaki en büyük etken olarak altın fiyatlarının Türkiye’de artmasını gösterebiliriz" dedi.


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı