Kapıkule'de Almanya plakalı araçta 21 kg eroin yakalandı

Ünsal YÜCEL /EDİRNE-DHA
22 Ağustos 2014 - 11:50Son Güncelleme : 22 Ağustos 2014 - 12:01

Edirne'de, Kapıkule Sınır Kapısı’ndan yurt dışına çıkış yapmak isteyen Almanya plakalı otomobilin kapı içleri ve tabanına yapılmış özel bölmelerde piyasa değeri 1 milyon 500 bin lira değerinde 20 kilo 776 gram eroin ele geçirildi. Gözaltına alınan otomobil sürücüsü ise çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Kapıkule Sınır Kapısı’ndan Bulgaristan’a çıkış yapmak için gelen Irak uyruklu B.R.R.R.’nin kullandığı Almanya plakalı otomKapıkulede Almanya plakalı araçta 21 kg eroin yakalandıobil, şüphe üzerine X-Ray taramasına sevk edildi. Araç, tabanında farklı yoğunluk görülmesi üzerine arama hangarına çekildi. Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü personeli ve eğitimli köpek 'Index'in de katıldığı aramada aracın ön sağ ve sol kapı içlerinde, arka koltuklarının altında ve arka taban kısımlarındaki özel bölmelerde piyasa değeri yaklaşık 1 milyon 500 lira olan 20 kilo 776 gram eroin ele geçirildi.

TUTUKLANDI

Olayla ilgili gözaltına alınan B.R.R.R., işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkemece uyuşturucu ticareti suçundan tutuklanarak Edirne Kapalı Cezaevi'ne konuldu. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı