Kapıkule’de Avrupalı tatilci hazırlığı

AA
11.07.2015 - 15:06 | Son Güncelleme:

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Avrupalı Türklerin tatil sezonu öncesinde Kapıkule Sınır Kapısı’ndan araç trafiğinin daha akıcı hale gelmesi konusunda Bulgaristan’da temaslarda bulundu.

Şahin, Kapıkule’nin Bulgaristan tarafındaki Kapitan Andreevo Sınır Kapısı’nın bağlı olduğu Haskovo (Hasköy) İl Valisi Dobri Belivanov’la bir araya gelerek Bulgaristan-Türkiye sınırından yaz sezonu öncesinde geçişlerin nasıl kolaylaştırılabileceğini ve dar yol nedeniyle tırların bekletilmesi konusunu görüştü.

Bulgaristan tarafında yıllardır süren otoyol genişletme çalışmalarına dikkati çeken Şahin, Kapitan Andreevo Sınır Kapısı yolu üzerinde dar bir güzergahın bulunduğunu, bu alanın da tırların bekletilmesine sebebiyet verdiğini vurguladı.

Yük araçlarını bekletmek yerine şu anda kullanılmayan eski yola yönlendirilebileceğini belirten Şahin, yoğun geçeceğine inandıkları Avrupalı Türklerin tatil sezonunun yaklaştığını bu yüzden önlemlerin alınması gerektiğini söyledi.

Haskovo Valisi Dobri Belivanov, soruna kalıcı bir çözüm aradıklarını ve konuyla ilgili Bölgesel Kalkınma ve Bayındırlık Bakanlığı’na bilgi verdiklerini belirtti.EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı