« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kapıdan kovuldu bacadan girdi

2009-10 sezonunun ortasında Adnan Sezgin tarafından satış opsiyonuyla G.Antep’e yollanan Semih Kaya, 1 maç forma giyip İstanbul’a döndü.G.Saray aşkı yüzünden gelen teklifleri kabul etmedi, Kartal’a kiralık gitti. Terim’in gelişiyle aradığı fırsatı buldu ve 5 yıllık sözleşmeye imza attı.

Adem KABAYEL
SON GÜNCELLEME

GÜNÜMÜZDE futbol, profesyonellerin oynadığı bir oyun. Çoğu oyuncu, kim çok para verirse o takıma imza atıyor, anlaşmaya vardığı takımın formasını, armasını öpüyor. Ancak, sayıları az olsa da parayı bir kenara bırakıp gönül verdiği renklere bağlı kalanlar da var. G.Saraylı Semih Kaya da bu sözünü ettiğimiz azınlıklardan biri... “Kapıdan kovuldu, bacadan girdi” sözü Semih’e “cuk” oturuyor.

Alt yapısından yetişip 2008-2009 sezonunda A takımda 4 lig maçına çıktığı G.Saray’la yolları bir değil, tam iki kez ayrıldı. Birçok kez de ayrılığın eşiğine geldi. Ancak o pes etmedi, doğru hocayı ve doğru zamanı bekledi. Aradığı fırsatı bu sezonun başında Fatih Terim’in gelişiyle yakaladı.

1- Fenerli olacaksam hastanede kalayım!

İşte Semih’in hikayesi... Tarih 25 Şubat 2007... G.Saray ile Beşiktaş arasında oynanan Süper Gençler Ligi maçında Batuhan’la girdiği hava topu mücadelesinde kafasına darbe alan ve buna rağmen maçı tamamlayan Semih, gece uykusunda rahatsızlanır. 3-4 kez lavaboya giderek kusar. Oda arkadaşı Çağrı Yarkın’ın ısrarı ve alt yapı doktorunun uyarmasıyla hastaneye gider. Beynindeki ödem operasyonla temizlenir. Semih, kendisiyle ilgilenen hemşirenin, “Buradan çıkınca F.Bahçeli olursun artık” sözlerine, “O zaman beni çıkarmayın” karşılığını verir.

2- Sezgin iki kez gönderdi ama o pes etmedi

2008-2009 sezonunda A takıma yükselip 4 lig maçında forma giyen Semih, kendisini beğendiremez. Adnan Sezgin’in girişimiyle 2009-10 sezonunda Gaziantepspor’a kiralık verilir. Kırmızı siyahlı takımda 1 maç oynadıktan sonra, sezon bitiminde İstanbul’a döner.

3- Galatasaray sevgisi yüreğine işlemiş

Florya’ya dönüşü bazı insanları memnun etmemiştir. Denizlispor’dan alınan Çağlar Birinci’ye karşılık takasta kullanılacak 5 futbolcunun arasında Semih’in de adı geçmektedir. Ancak o Sezgin’e Denizlispor’a gitmek istemediğini bildirir. Direnince G.Saray’la olan sözleşmesi karşılıklı olarak feshedilir. G.Saray sevgisi yüreğine işlemiştir Semih’in ve asla çıkmaz. Gelir ve “Benimle yeniden kontrat yapın” der.

4- Kartalspor’da yeniden hayata döndü

“Seni ancak aldığın paradan indirim yaparsan kabul ederiz” derler. Buna rağmen yapılan teklifi seve seve kabul eder ve 1 yıllık sözleşmeye imza atar.  A takıma giremeyince kendisine kulüp bulması istenir. O dönem Kartalspor’u çalıştıran Ergün Penbe kucak açar genç Semih’e ve 1 sezonluğuna Bank Asya 1.Lig ekibiyle kiralık olarak anlaşmaya varır.

5- Korukır işareti verdi, Terim geri getirdi

Ergün Penbe’nin sadece 1 maçta görev verdiği Semih, takımın başına Engin Korukır’ın geçmesiyle ışığı görür ve daha sonraki 16 maçın tamamında ilk 11’de şans bulur. Çok sevdiği G.Saray’da da onu yakından izleyenler vardır. O isimlerin başında da Fatih Terim yer almaktadır.

6- İki kez çapraz bağları yırtıldı

G.Saray’da önüne getirilen her sözleşmeye imza atan Semih’in şanssızlıklar da yakasını bırakmadı. İki kez çapraz bağları yırtılan Semih, çalıştı ve tedavisini aksatmadı. Haksızlığa uğradığı dönemlerde bile doğru bildiğinden vazgeçmedi. Kartalspor’da uğurlu geldiği için G.Saray’da da 26 numaralı formayı giyiyor.

7- Para için değil forma aşkına

İmparator’un gelişiyle 5 yıllık sözleşmeye imza atan Semih’e yönetim, ilk yılında 355 bin TL ödeyecek. Sonraki yıllarda da kademeli artışlar yapacak.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler