İZMİR HABERLERİ

Kapatılan polis merkezi arazisine AVM yapılacağı iddiaları

AA / Ufuk Kırabalı
20 Ocak 2015 - 12:28Son Güncelleme : 20 Ocak 2015 - 12:29

- İzmir Valiliği: "Bu taşınmazlar, İzmir Emniyet Müdürlüğü bünyesindeki 'Çevik Kuvvet ve Özel Harekat Şube Müdürlükleri Yerleşkesi' olarak faaliyete geçirilecektir" - "Taşınmazların bağışlanarak, üzerine AVM yapılacağı yönündeki asılsız haberlerin, bir kısım çevreler tarafından kasıtlı olarak yapıldığı ve bu şekliyle medyaya servis edilen, gerçeği yansıtmayan bu haberlerin bir algı çalışması kapsamında yürütüldüğü tarafımızca gayet iyi bilinmekte ve yakından izlenmektedir"

YEREL HABERLER İZMİR

AA / Ufuk Kırabalı

İZMİR (AA) - İzmir Valiliği, Bakanlar Kurulu kararıyla yeniden yapılanma çalışmaları kapsamında kapatılan Bornova Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü arazisine alışveriş merkezi yapılacağı iddialarının gerçek dışı olduğunu bildirdi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, son günlerde bazı basın yayın organlarında, kapatılan Bornova Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğünün bulunduğu arazinin bağışlanarak, üzerine alışveriş merkezi (AVM) yapılacağı yönünde iddiaların yer aldığı hatırlatıldı.

Söz konusu arazinin Maliye Hazinesi'ne ait olduğu ve 1974 yılında süresiz olarak Emniyet Genel Müdürlüğü'ne tahsis edildiği belirtilen açıklamada, Bornova Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nün kapatılmasının ardından söz konusu arazi ve üzerinde bulunan taşınmazların İzmir Emniyet Müdürlüğü bünyesindeki Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü ile Özel Harekat Şube Müdürlüğü tarafından kullanılmasının planlandığı kaydedildi.

İzmir Emniyet Müdürlüğü'nün bu konuda Emniyet Genel Müdürlüğü'ne yaptığı talebin uygun görülerek gerekli tahsis çalışmalarının başladığı bilgisine yer verilen açıklamada, şu bilgiler yer aldı:

"Emniyet Genel Müdürlüğü'nce Bornova Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nün üzerinde bulunduğu taşınmazların İzmir Emniyet Müdürlüğü adına tahsis edilmesinin uygun olacağı belirtilerek, İzmir Defterdarlığı ile koordine kurulması ve bu taşınmazların yeni durumuna uygun olarak tahsis işlemlerinin başlatılması yönünde gerekli talimatlar verilmiştir. Söz konusu bu işlemlerinin tamamlanmasının ardından bu taşınmazlar İzmir Emniyet Müdürlüğü bünyesindeki 'Çevik Kuvvet ve Özel Harekat Şube Müdürlükleri Yerleşkesi’ olarak faaliyete geçirilecektir.

Netice olarak, son günlerde bazı basın ve yayın organlarında yer aldığı görülen bu taşınmazların bağışlanarak, üzerine AVM yapılacağı yönündeki asılsız haberlerin bir kısım çevreler tarafından kasıtlı olarak yapıldığı ve bu şekliyle medyaya servis edilen, gerçeği yansıtmayan bu haberlerin bir algı çalışması kapsamında yürütüldüğü tarafımızca gayet iyi bilinmekte ve yakından izlenmektedir. Gerçekle hiçbir alakası bulunmayan bu tür asılsız haberlere İzmir halkının itibar etmeyeceği de ayrı bir gerçektir."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Kapatılan polis merkezi arazisine AVM yapılacağı iddiaları hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Ocak 2015 tarihinde saat 12 28’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kapatılan polis merkezi arazisine AVM yapılacağı iddiaları haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ağustos 2017, Cuma
  • İmsak
   04:34
  • Guneş
   06:21
  • Öğle
   13:26
  • İkindi
   17:12
  • Akşam
   20:10
  • Yatsı
   21:43
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı