Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Kapasitelerinin üzerine çıkmalılar"

Sivasspor teknik direktörü Rıza Çalımbay, 1-0 kazandıkları maçtan sonra çok iyi bir ekibe karşı aldıkları 3 puanın önemli olduğunu belirtti.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Sivasspor teknik direktörü Rıza Çalımbay, 1-0 kazandıkları maçtan sonra çok iyi bir ekibe karşı aldıkları 3 puanın önemli olduğunu belirtti, "Takımımın sergilediği mücadeleden memnunum. Zor bir maç olacağının bilinciyle sahaya çıktık. Rakibin iyi futbolculardan kurulu olduğunu söyledik. İlk yarı istediğimiz oyunu oynamadık. Pozisyonlar verdik, biz de pozisyon yakaladık. Son dakikada bir gol bulduk. İkinci yarıda daha iyi oynadık. Rakibe pozisyon da verdik ama son 5-6 dakikada maçı farka götürecek pozisyonları da bulduk. Her şeyden önce takımın mücadelesinden memnunum. Bundan önceki maçlarda bunu skora yansıtamıyorduk. Bunu bugün skora da yansıttık. Oyundan kopmadık. Bu tür maçları kazanmak önemli. Zor maçtı. İkinci golü bulsak daha rahat olabilirdi. Lig maratonu zorlu. Bizi zor maçlar bekliyor. Bazı arkadaşlarımızın da kapasitesinin üstüne çıkması gerekiyor. Oynadığımız 5 maçtaki performanstan memnunum. Bugün iki takım da kazanmak için oynadı ve oyunu çirkinleştirmedi. Ben iki takımı da tebrik ediyorum" dedi.

Kasımpaşa teknhik direktörü Metin Diyadin ise kazanabilecekleri maçı puansız kapattıklarını söyledi, "Gelirken deplasmanın zor olacağını biliyorduk. Oyunun ilk yarısında rakibimizin duran topta direkten dönen topu var onun haricinde pozisyon yokken gol yedik. Bizim Uche ile kaçırdığımız net pozisyon ve verilmeyen penaltı var. Önde girmemiz gerekirken devreye mağlup girdik. İkinci yarıda oyunun tek hakimiydik. Kaçan 5-6 pozisyonumuz var. Burada beraberliğe bile üzülecekken mağlup olduk. Bugünkü maç oynadığımız oyunlar içinde en iyisiydi. Hem pas yaptık, hem pozisyon bulduk, hem de rakibe pozispon vermedik. Ama neticeyi alamadık. Zorlu bir Sivas deplasmanında çok rahat galip gelebileceğimiz bir maçı mağlubiyetle kapattık" diye konuştu.

Sivassporlu Uğur, Adem Koçak ve kaleci Borjan, zor bir karşılaşma oynadıklarını, kazandıkları için mutlu olduklarını, Beşiktaş maçına da iyi bir şekilde hazırlanacaklarını belirtti.

Kasımpaşalı Campos ve Pintos ise iyi bir mücedel olmasına rağmen maçı kaybettikleri için üzgün olduklarını, rakiplerinin futbol şansının onların yanında olduğunu dile getirdi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler