Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Kapanmayacak, kapatmıyoruz”

Kocaelispor Kulübü Başkanı Orhan Görsen, “Kocaelispor kapanmayacak, kapatmıyoruz” dedi. Altınnal Otel'de basın toplantısı düzenleyen Görsen, 9-0 yenildikleri Yeni Malatyaspor karşılaşmasının kendileri için önemli olmadığını ve skora takılmadıklarını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Kocaelispor'un kapanmaması için kendilerinin bir oluşum ortaya koyduklarını ve ligde genç bir takım ile mücadele edeceklerini zaten bildiklerini kaydeden Görsen, şu anda bulundukları ligdeki takımların güçlü olduğunu ifade etti.

Bunun kendileri için dezavantaj olduğunu kaydeden Görsen, “Kocaelispor'u bu kadro ile bu yönetim ve taraftar ile yaşatacağız. Hala 'Kocaelispor kapansın' diyenler, artık bıraksınlar bu söylemleri. Artık onların hevesleri bitsin. Kocaelispor kapanmayacak, kapatmıyoruz. Biz böyle amatörler ve gençler ile sahaya çıkacağız, maçlarda galip geleceğiz veya gelmeyeceğiz, bizim için hiç önemli değil” diye konuştu.

Genç futbolcuların tecrübe kazanmasının kendileri için önemli olduğunu vurgulayan Görsen, geçen sezon genç takımda olan futbolcuların bu sezon A takımda oynadıklarını hatırlatarak, şöyle devam etti:

“Yenile yenile yenmesini öğreneceğiz. Çünkü biz de gençliğimizde böyleydik. Hiç mi Kocaelispor 8-0 mağlup olmadı, tarihine bir baksanıza. Hiç mi 4-0 olmadı, hiç mi 5-0 olmadı, hiç mi tribünden (gol atın kendi kalenize) diyen olmadı? Bunlar rezillik değil mi? Bu takım tribünden gelen emir ile kendi kalesine gol attı. Rezillik bu aslında. Şimdi diyorlar ki, Türkiye'ye rezil oluyoruz. Biz dünyaya rezil olduk, kendi kalemize gol atmakla. Kulüp için bizler fedakarlık yapıyoruz. Bize bir çok futbolcu ve yönetici arkadaşlarımız arayıp, elektronik postalar atıyorlar. 'Hiç canınızı sıkmayın, onur mücadelenize devam edin' diyorlar. Kocaelispor'a dışarıdan daha çok destek geliyor. Bu Kocaelispor düşmanlığı nedendir böyle? Bu Kocealispor hiç mi insanlara güzel günler yaşatmadı? Kocaelispor yaşayacak. Kocaelispor kapanırsa zaten hiçbir takım bu adı alıp da önüne veya arkasına koyup da yazamayacak. Bu olmayacak. Bunu yasalar da kabul etmiyor.”

Takımın içinde bulunduğu durum

Takımdaki kötü gidişatın antrenman eksikliğinden ve takımın içinde bulunduğu psikolojiden kaynaklanabileceğini belirten Gürsen, tesis etkeninin takımı olumsuz etkileyeceğini düşünmediğini kaydetti.
“Kocaelispor'da artık lale devri geçmiş, Kocaelispor kokuşmuş” diyen Görsen, Kocaelispor Kulübünde yeniden bir yapılanmaya girildiğini bildirdi.
Söz konusu yapılanma içerisinde bazı eksikliklerin olabileceğini ifade eden Görsen, şunları kaydetti:
“Zaman içerisinde de o eksiklikler tamamlanacak. Ama her an her şeyi yapamayız ki... Bu yüzden takımda olan formsuzluğun nedeni her şeye bağlanabilir ama bunun da sebebini bulmak bizim görevimiz. Bu sebebi araştırmaya da başladık. Futbolcu aileleri ile görüşeceğiz. Futbolcular ile tek tek görüşerek, toplantılar yapıyoruz. Bunun bir sebebinin olduğu belli. Araştırmaları yapıp buna bir çare bulacağız.”

Teknik direktör Ceyhun Güray'ın istifası

“Ceyhun hoca kendi isteği ile istifa etti” diyen Görsen, bu durumu yazılı olarak kendilerine bildirmesinin önemli olmadığını, kendilerine bunun söylemesinin yeterli olduğunu kaydetti.

Takımın başarısız olması halinde hocanın kendisinde bir sorun arayabileceğini ifade eden Görsen, takımın şu an yardımcı antrenör Yalçın Kıldıran ile antrenmana çıktığını kaydetti.
Futbolcuların performansını ölçen testler yaptırdıklarını söyleyen Görsen, “Bu testlere göre yetiştirilseler, bu çocuklar şu anda bu halde olmazlardı. Biz o testleri yaptırdık ama teknik ekibimizden hiç kimse bu testlerin sonucunu merak edip de sormadı. Bu testler, futbolcular üzerinde önemli etkilere sahip. Takımdaki hocaların uygulaması gereken şeyler bunlar” diye konuştu.

Tesis sorunu

Bu sabah itibariyle Kocaeli Eğitim Vakfı (KEV) Sefa Sirmen Tesisleri'nde çalışmalara başladıklarını belirten Görsen, futbolcuların şu anda tesislere dinlenmeye gittiklerini ifade etti.

Görsen, havaların iyi olduğu zaman tesisin sahasının çimini biçtireceklerini ifade ederek, “O sahada çalışacağız. Zaman içerisinde elektrik ve diğer sorunları da halletmeye çalışacağız. Şu anda oraya kalmak üzere değil, dinlenmek ve antrenman yapmak üzere gidiyoruz. Havalar soğuyunca elektriğe ihtiyaç olacak ama karanlıkta da olsa soğuktan donsak da o tesisleri kullanacağız.”

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler