TEKİRDAĞ HABERLERİ

Kapaklı’da İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Giyecek Yardımı Yapıldı

IHA
27.02.2015 - 11:41Son Güncelleme :

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TAHSİN NALBANT

IHA

Tekirdağ’ın Kapaklı İlçesi Milli Eğitim Müdürlüğü, Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı desteği ile ihtiyaç sahibi öğrencilere giyecek yardımı yaptı. Yardımlar, öğrencilere gizlice ulaştırılmak üzere Okul Müdürleri’ne teslim edildi.
Kapaklı Kaymakamlığı himayesinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde anlamlı bir projeye imza atıldı. İlçedeki okullarda öğrenim gören ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına kıyafet yardımında bulunuldu. Kıyafetler, tespit edilen öğrencilere ‘gizli’ bir şekilde verilmesi amacıyla okul müdürlerine teslim edildi. Kapaklı Cumhuriyet İlkokulu’nda düzenlenen törene İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Nalbant, İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Serpil Özsoy ve okul müdürleri katıldı.
Öğrencilere yapılacak yardımların gizlilik esası kapsamında gerçekleştirilmesi gerektiğine vurgu yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Nalbant, "Bu yardımlar neden gizli yapılmalı? Ben fakir bir ailenin çocuğuydum. Babam bana kadife bir elbise aldığında çok mutlu olmuştum. Bunun yanında okuldan ve bazı kuruluşlardan da kıyafet yardımı alıyordum. Fakat bu yardımlar geldiğinde utanıyor, sıkılıyor, renkten renge giriyordum. Aynı sıkıntıları bu öğrencilerimiz de yaşamasın diye yardımlarımızı kesinlikle gizlilik esası dahilinde yapmalıyız" diye konuştu.
Yapılan kıyafet yardımının sadece başlangıç olduğunu ifade eden Tahsin Nalbant, "Ben İstanbul’da görev yaparken, her yıl bin ihtiyaç sahibi öğrencimizi giydirirdik. Omuz omuza, sırt sırta vererek daha iyi organize olup yardımlarımızı artırarak öğrencilere ulaştıracağız" dedi. İhtiyaç sahibi öğrencilerin belirlenmesinde büyük çaba sarf eden rehberlik öğretmenleri ve müdür yardımcılarına teşekkür eden Nalbant, "Bu öğrencilerimize yüzde 100 ulaşabilirsek, öğrencilerimizin vatanına, milletine ve en önemlisi kendilerine olan güvenini sonsuz kat artıracağız" açıklamalarında bulundu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tekirdağ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tekirdağ ilinden Kapaklı’da İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Giyecek Yardımı Yapıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2015 tarihinde saat 11 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kapaklı’da İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Giyecek Yardımı Yapıldı haberi güncellenecektir.

TEKİRDAĞ NAMAZ VAKİTLERİ

06 Mart 2018, Salı
 • İmsak
  06:06
 • Guneş
  07:30
 • Öğle
  13:27
 • İkindi
  16:38
 • Akşam
  19:13
 • Yatsı
  20:32
Sayfa Başı