Kanserojen gazları önleyen cihaz üretti

Hürriyet Haber
11.10.2011 - 14:38 | Son Güncelleme:

Elektrikli rezistans ve brülör üreten Türk markası Ecostar, piyasaya 2 yeni ürün sunuyor.

Farklı sektörlerde faaliyet gösteren  markalara ısıtıcı, yakıcı, kurutucu üreten özellikle elektrikli rezistans ve brülör üreten Ecostar, kanserojen gazları tamamen önleyen cihaz geliştirdi. Yeni cihazlarları ile azot oksit miktarları fazla olan gazları yakarken (yanmamış gazları yeniden yakarak)  soğutma sistemi ise alev sistemini soğutuyor, böylece azot oksit etkisini azaltıyor.

Yeni ürünlerin tanıtımı için düzenlenen basın toplantısında konuşan Ecostar Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Cem Özyıldırım, hedeflerinin en iyi şartlarda yakıtı yakacak ürün üretmek olduğunu belirtti.

KANSEROJEN GAZLARI SOLUYORUZ

Cem Özyıldırım, Avrupa ülkelerinde, yakıcıların çıkardıkları gazların azot oksit  oranının (metreküpte) 200 miligram ile sınırlı iken bu oranın ülkemizde ortalama 800 miligram seviyesinde olduğuna dikkat çekerek, “Biz yeni ürünümüzde dünyada ilk kez emisyon oranını 110 altına 80 miligrama kadar düşürdük. Çünkü insanlar farkında olmadan kanserojen gazları soluyor. Ülkemizde genelde karbonmonoksit gazının tehlikesi biliniyor. Ama Azotoksitin zararları konuşulmuyor” dedi.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı