Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kanserli Çocuklara Umut Vakfı

  Hürriyet Haber
  04 Nisan 2016 - 09:42Son Güncelleme : 04 Nisan 2016 - 09:53

  Sabancı Vakfı’nın toplumsal gelişmeye katkıda bulunan “Fark Yaratanlar” programı yedinci sezonunda da devam ediyor. Yedinci sezonun on ikinci Fark Yaratan’ı Kanserli Çocuklara Umut Vakfı oldu.

  Kanserli Çocuklara Umut Vakfı

  Dünya Sağlık Örgütü’nün verilerine göre dünya genelinde 200.000 çocuğa her yıl kanser tanısı konurken, tedavisi devam edenler ve nüksedenler de dâhil edildiğinde bu rakam 300.000’e yaklaşıyor. Türkiye’de ise kanser hastası çocuklarla ilgili resmi bir istatistik yok. Tam sayı bilinmese de her yıl 3.000’e yakın çocuğun kanser hastalığına yakalandığı tahmin ediliyor. Kanserin uzun ve yorucu yolculuğunda hem ailelerin hem de çocukların rahat bir şekilde tedavilerine devam etmeleri için bir vakıf uzun süredir çalışmalarda bulunuyor.  2000 yılında kurulan Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV), kanser hastalığına yakalanmış çocuklar için birçok farklı projeler  geliştiriyor. Bu projelerden ikisi “Çocuk Kâşifler Sanal Dünyada”  ve “Oyun Benim İlacım”. Geliştirilen bu projelerle çocukların dış dünyadan kopmasını engellemeyi, hastalık süresince çocukluklarını yaşamaya devam edebilmelerini amaçlıyor. Bu projeler arasında belki de en önemlisi “Aile Evi”. Aile Evi, çocukları kanserle savaşan ailelerin kullanımı için KAÇUV tarafından hizmete açıldı. Tamamen bağışlarla yapılan KAÇUV Aile Evi, kanser tedavisi için şehir dışından gelen ve maddi imkânı olmayan ailelerin tedavi süresince bakım, beslenme ve barınma gibi ihtiyaçlarını karşılıyor.

  Kanserli Çocuklara Umut Vakfı

  KAÇUV bünyesinde bulunan  Aile Evi’nden bu güne kadar 300’ü aşkın aile faydalandı. Kanserli Çocuklara Umut Vakfı,  kanser hastalığına yakalanmış çocukların umudu oldu. Onlara en ihtiyacı oldukları dönemde tedavilerinin aksamaması için gerekli desteği sağladı. Normal hayattan  kopmamaları ve çocukluklarını yaşayabilmeleri için çalışmalarda bulundu. Hem  kanserle yaşamakta zorlanan  ailelerin hem de küçük yaşta kansere yakalanmış çocukların hayatlarında  kolay kolay unutulmayacak bir fark yarattı...

  Kanserli Çocuklara Umut Vakfı


  The Hope Foundation for Children with Cancer became the 12th Changemaker of the 7th season of the Sabanci Foundation Turkey’s Changemakers Program. Kanserli Çocuklara Umut Vakfı
  According to World Health Organization’s data, every year 200.000 children are diagnosed with cancer; the number reaches to 300.000 when the relapses and continued treatments are added. In Turkey, there is not any official statistics on children with cancer. Although exact numbers are unknown, it is estimated that nearly 3.000 children get the disease each year. Under these circumstances, a foundation works for enabling the continual treatment for the children in a suitable environment.

  Founded in 2000, The Hope Foundation for Children with Cancer (KACUV) develops many different projects for children diagnosed with cancer. Two of these projects are “Child Explorers in the Virtual World” and “Game is My Medicine”. With these projects, the organization aims to prevent children from disconnecting from the outer world and make them live their childhood during the course of disease. Among these projects, perhaps the most important one is the “Family Home”. The Family Home was put into service by KACUV for the use of families whose kids fight with cancer. Built completely by donations, KACUV Family Home meets the needs such as maintenance, food and shelter of underprivileged families coming out of town. Until this day, more than 300 families have benefited from KACUV Family Home.

  The Hope Foundation for Children with Cancer became the hope of children diagnosed with cancer. It provided them the necessary support for sustainable treatment. It enabled children to live their childhood and not be excluded from daily life. It has made a memorable difference both in the lives of families and children who struggle with cancer.

   

  Fark Yaratanlar videolarını izlemek ve paylaşmak için:

  www.farkyaratanlar.org

  www.facebook.com/FarkYaratanlar

  https://twitter.com/farkyaratanlar

  www.youtube.com/user/turkeychangemakers

  www.sabancivakfi.org


             

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı