Kanseri yenen Buffett yatırımcıları rahatlattı

Hürriyet Haber
18.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

45.1 milyar dolarlık serveti ile dünyanın en zengin 4’üncü kişisi olan ABD’li yatırımcı , prostat kanserini yenmeyi başardı.

Buffett, geçtiğimiz günlerde ABD’li gazetelerin üst düzey yöneticileriyle bir araya geldiği toplantıda sağlığıyla ilgili gelişmeleri aktarıp, “Bugün benim için harika bir gün. Bugün radyasyon tedavimin 44 günündeydim ve artık tedavim sona erdi” dediği belirtildi.

Kıskanç koca kurşunu

Nisan ayında hissedarlarına bir mektup gönderen 82 yaşındaki Buffett, prostat kanserinin ilk aşamasında olduğunu ama kanserin hayati tehlike yaratmadığını açıklamıştı. Bu açıklamanın bir ay sonrasında Buffett, bir araya geldiği ği yatırımcılara ‘kanser’in ilerleme riski olmadığını belirtmişti.  Buffett, hastalığıyla ilgili olarak, “Kıskanç bir kocanın kurşunu tarafından öldürülmem çok daha büyük bir risk” demişti.
Buffett, dünyanın en zengin iş adamlarından biri. Doğru yatırımlarıyla servetine servet katmasıyla ünlenen iş adamı henüz görevden çekileceğine yönelik bir açıklama yapmadı ama Berkshire şirketine kendisi yerine tercih ettiği isimleri belirttiği biliniyor. Buffett’ın görevinden ayrılmasından sonra, görevinin CEO ile operasyonlardan sorumlu genel müdür arasında bir yerde olacağı ve yatırım biriminin başına birden fazla yönetici getireceği ifade edildi.

Buffett kuralı yarattı

Yıllardır Forbes Dergisi’nin ‘Dünyanın en zenginleri’ listesinde hep en üst sıralarda yer alan Buffett, ABD Başkanı Baracak Obama’nın zenginlerden daha çok vergi alınması önerisine esin kaynağı olmuştu. Buffett, sekreterinin oransal olarak kendisinden daha fazla vergi ödememesi gerektiğini belirterek, bu sözüyle literatüre ‘Buffett kuralı’ olarak geçmişti.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı