ANKARA HABERLERİ

Kanserde yan etkisiz tedavi

Mehmet Can TOPTAŞ
29.04.2017 - 13:49Son Güncelleme :

Kanser tedavisindeki yenilikler sayesinde 10 yıl öncesine göre yan etki riski çok daha azalırken, radyoterapide artık daha yüksek doğrulukla kanserli hücreler hedefleniyor, sağlam dokular daha çok korunuyor.

Mehmet Can TOPTAŞ

Medicana International Ankara Hastanesi Radyasyon Onkolojisi Uzmanı Prof. Dr. Kaan Oysul, son yıllardaki teknolojik gelişmelerin hekimlerin sağlam dokuları koruyarak kanser tedavisi yapabilme noktasına getirdiğini belirtti. Radyoterapinin, X ışınlarının tümör üzerine uygulanmasıyla tümörün küçülmesini veya tümör basısına bağlı ağrı gibi şikayetlerin azalmasına imkan verdiğini söyleyen Oysul, “Aslında radyasyon enerjisi ile tüm tümörleri öldürebiliriz, yeter ki tümörün çevresindeki sağlam dokuları koruyabilelim. Son yıllardaki teknolojik gelişmeler bu hedefe bizi çok yaklaştırdı. Artık 10 sene öncesine göre sağlam dokuyu daha çok koruyor ve daha etkili tedaviler yapıyoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Kanserde yan etkisiz tedavi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Nisan 2017 tarihinde saat 13 49’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kanserde yan etkisiz tedavi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı