MERSİN HABERLERİ

Kanser Taraması Hayat Kurtardı

IHA
06.08.2015 - 12:09Son Güncelleme :

KALIN BAĞIRSAĞINDA KANSERLİ DOKU TESPİT EDİLEN 49 YAŞINDAKİ CAHİT İNAN, MEDİCAL PARK HASTANESİ'NDE YAPILAN AMELİYATLA SAĞLIĞINA KAVUŞTU.

IHA

Kanser taramasının önemi, Mersin’in Tarsus ilçesinde bir kez daha anlaşıldı. Tarsus’ta Emekliler Derneği Aile Sağlığı Merkezinde sağlık görevlilerinin kanser taraması yaptığı 49 yaşındaki Cahit İnan’ın bağırsağında kanserli doku belirlendi. Medical Park Tarsus Hastanesi’nde ameliyat edilen İnan, erken teşhis sayesinde sağlığına kavuştu.
KOLONOSKOPİ YAPILDI
Tarsus’ta yaşayan Cahit İnan, Emekliler Derneği Aile Sağlığı Merkezinde kanser taramasına alındı. Gaita gizli kan tetkikinin pozitif çıkması üzerine ileri tetikler için kapsamlı bir sağlık merkezine gitmesi önerilen İnan, Medical Park Tarsus Hastanesi Genel Cerrahi bölümüne başvurdu. İlk değerlendirmeden sonra hastanenin Gastroenteroloji polikliniğine yönlendirilen hastaya burada kolonoskopi ve diğer tetkikler yapıldı. Tetkikler sonucu, bağırsakta kanserli doku belirlendi ve ameliyat önerildi.
GEÇ GELSEYDİ ŞANSI AZDI
Medical Park Tarsus Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. İbrahim Halil Karakan tarafından yapılan ameliyatla Cahit İnan sağlığına kavuşarak taburcu edildi. Op. Dr. İbrahim Halil Karakan, “Çok basit gibi görünen, gaitada gizli kan taraması ile hastada kanser yakalandı. Hastamız erken müdahale edilerek sağlığına kavuşturuldu. Hasta daha geç evrede gelmiş olsaydı bu kadar şanlı olmazdık. Basit bir tetkik kanserin erken evrede yakalanmasını sağladı” dedi.
Öte yandan aile sağlığı merkezi doktoru ve hemşiresi, Cahit İnan’ı bütün tedavi sürecinde yakından takip etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Kanser Taraması Hayat Kurtardı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Ağustos 2015 tarihinde saat 12 09’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kanser Taraması Hayat Kurtardı haberi güncellenecektir.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ

18 Şubat 2018, Pazar
 • İmsak
  06:23
 • Guneş
  07:48
 • Öğle
  13:24
 • İkindi
  16:19
 • Akşam
  18:48
 • Yatsı
  20:08
Sayfa Başı