ANKARA HABERLERİ

Kanser projesine Ankaralı cerrah

Duygu YENER/AA
04.01.2018 - 15:09Son Güncelleme :

Türkiye’nin önemli kadın cerrahlarından Prof. Dr. Ayten Kayı Cangır, merkezi ABD'de bulunan Uluslararası Akciğer Kanseri Derneği’nin evreleme çalışmasında "T Evreleme Komitesi Başkanlığı’na getirildi.

Duygu YENER/AA

Prof. Dr. Cangır, akciğer kanserinde tüm kanserlerde olduğu gibi tedavi kararı için evreleme koşulu olduğunu belirterek, akciğer kanseri tanısı alan her hastada evreleme yapılmadan tedaviye başlanamayacağını söyledi. Meme kanserinin kadınlarda en sık görülen kanser türleri arasında yer almasına rağmen kadınların en çok akciğer kanserinden hayatını kaybettiğini ifade eden Cangır, "Kadınlar en çok meme kanseri oluyor ama en çok da akciğer kanserinden ölüyor. Erkeklerde de akciğer kanseri en sık görülen kanser ve kansere bağlığı ölümlerde de birinci sırada yer alıyor" dedi. Son 15 yıldır evreleme çalışmalarının Uluslararası Akciğer Kanseri Derneği’nce yapıldığını belirten Cangır, şöyle konuştu:
"Eskiden veri gönderen iken şimdi işin mutfağındayız. Şu anda biz de değerlendiren konumunda olacağız. Ben de değerlendirenler arasında yer alacağım. Evreleme dünyanın her yerinde kullanılan bir şey. Türkiye'den bir merkezin de yer alması önemli."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Kanser projesine Ankaralı cerrah hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Ocak 2018 tarihinde saat 15 09’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kanser projesine Ankaralı cerrah haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

03 Ekim 2018, Çarşamba
 • İmsak
  05:16
 • Guneş
  06:39
 • Öğle
  12:44
 • İkindi
  15:59
 • Akşam
  18:36
 • Yatsı
  19:54
Sayfa Başı