ANTALYA HABERLERİ

Kanser Kayıtçılığında 20. Yıl Programı

AA / Hatice Özdemir
21.01.2015 - 14:58Son Güncelleme :

- Türk Halk Sağlığı Kurumu Kanser Daire Başkan Yardımcısı Boztaş: - "Kanserin farkındayız, kontrol altına alacağımızı düşünüyorum ama hala çok çalışmamız lazım"

YEREL HABERLER ANTALYA

AA / Hatice Özdemir

ANTALYA (AA) - Türk Halk Sağlığı Kurumu Kanser Daire Başkan Yardımcısı Güledal Boztaş, Türkiye olarak kanserin farkında olduklarını ve yapılan çalışmalarla kanserin kontrol altına alınabileceğini ancak daha fazla çalışılması gerektiğini söyledi.

Antalya Halk Sağlığı Müdürlüğü Kanser Kayıt Merkezi tarafından Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde "Kanser Kayıtçılığında 20. Yıl Programı" düzenlendi.

Türk Halk Sağlığı Kurumu Kanser Daire Başkan Yardımcısı Güledal Boztaş, burada yaptığı konuşmada, kanserin sadece Türkiye için değil, dünya için önemli bir halk sağlığı sorunu olduğunu dile getirdi.

Kanser Daire Başkanlığı olarak kanserle mücadele konusunda önemli çalışmalar yaptıklarını anlatan Boztaş, kanser kayıtçılığının da kanserle mücadelede etkin olduğunu kaydetti. Kanser kayıt sistemi ile istatistiki verilere sahip olduklarını anlatan Boztaş, "İstatistiki verilere göre de neyle mücadele ettiğimizi görüyoruz. Kanserin farkındayız, kontrol altına alacağımızı düşünüyorum ama hala çok çalışmamız lazım" dedi.

Antalya Halk Sağlığı Müdürü Murat Özdemir, kanser kayıt sistemi ile Dünya Sağlık Örgütü standartlarınca kabul gördüğü verilerin Antalya'dan sağlandığını belirtti. Kanserin gün geçtikçe ölüm sebeplerinde birinci sıraya yükselmeye başladığını ifade eden Özdemir, bu doğrultuda kanserin hangi bölgelerde, hangi yaş gruplarında, hangi tür kanser tipi konularında sahada önemli çalışmalar yapıldığını kaydetti.

Program, "Kanser Epidemiyolojisi" ve "Kanser Kayıtçılığı" oturumlarıyla devam etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Kanser Kayıtçılığında 20. Yıl Programı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Ocak 2015 tarihinde saat 14 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kanser Kayıtçılığında 20. Yıl Programı haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

21 Şubat 2018, Çarşamba
 • İmsak
  06:13
 • Guneş
  07:32
 • Öğle
  13:17
 • İkindi
  16:21
 • Akşam
  18:50
 • Yatsı
  20:04
Sayfa Başı