MANİSA HABERLERİ

Kanser Hastasıydı Şimdi Köyünde Mutlu Hayat Sürüyor

IHA
11.08.2015 - 14:46 |Son Güncelleme :

VÜCUDUNDA BAŞLAYAN KAŞINTI ŞİKAYETİYLE 7 YIL ÖNCE GİTTİĞİ HASTANEDE PANKREAS KANSERİ OLDUĞUNU VE HASTALIĞIN KARACİĞERE SIÇRADIĞINI ÖĞRENEN 57 YAŞINDAKİ 3 ÇOCUK ANNESİ KAMİLE ÇILDIR, MANİSALI HERBALİST ŞEVKİ GÜNGÖR'ÜN VERDİĞİ BİTKİSEL ÜRÜNLERLE ŞİFA BULDU.

IHA

Vücudunda başlayan kaşıntı şikayetiyle 7 yıl önce gittiği hastanede pankreas kanseri olduğunu ve hastalığın karaciğere sıçradığını öğrenen 57 yaşındaki 3 çocuk annesi Kamile Çıldır, Manisalı Herbalist Şevki Güngör’ün verdiği bitkisel ürünlerle şifa buldu. 4 yıl önce ameliyat olmadan iyileşen Çıldır’daki tahlil sonuçları karşısında doktorları da şaşkınlıklarını gizleyemedi.
Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde yaşayan 57 yaşındaki 39 yıllık evli Kamile Çıldır, kabus dolu günlerin, vücudundaki kaşıntıyla başladığını ifade ederek şöyle konuştu:
"Önceleri bunu çok umursamadım. Sonra hastaneye gittiğimde doktorum menopoz sebebiyle olabileceğini söyleyerek hap verip gönderdi. Hapları bir süre kullandım ama kaşıntılar geçmedi. Bunun üzerine eşim Mustafa ile birlikte İzmir’de bir başka doktora müracaat ettik. Burada yapılan tahlil sonrası hiç beklemediğim bir sonuçla karşılaştım. Doktorum bana kanser olduğumu açıkladı."
Hastalığını duyduğunda büyük bir şok yaşadığını ve dünyasının karardığını anlatan Kamile Çıldır, "Doktorum bana pankreas kanseri olduğumu ve kanserli hücrelerin karaciğere de sıçradığını söyledi. Bana hemen ameliyat olmamı önerdi. Çünkü başka organlara da sıçrayabilirdi. Bu yüzden acele edilmesi ve biran önce karar vermemi istiyordu. Ancak bu ameliyat pankreas için değil karaciğer ameliyatı olacaktı. Çünkü pankreas için yapılabilecek bir şey yokmuş. Ben bir süre düşündükten sonra ameliyat olmamaya karar verdim. Çünkü benim için değişen bir şey olmayacaktı. Pankreastaki kanser duracaktı. Çünkü onun için bir şey yapılamıyordu." dedi.
ŞİFAYI MANİSA’DA BULDU
Bu hastalığın mutlaka bir tedavisi olmalı düşüncesiyle derdine derman aramaya başladığını anlatan Kamile Çıldır, bir tavsiye üzerine ünlü Herbalist Şevki Güngör’e başvurduğunu söyledi. Manisa’nın Kırkağaç ilçesinde ’Ege Lokman’ olarak tanınan Şevki Güngör’e ulaşan Çıldır, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Şevki Bey’e durumumu anlattım ve raporlarımı sundum. Kendisi bana, ’Merak etme yardımcı olurum. Hastalığından eser kalmaz’ deyince çok şaşırdım. Önce bana moral verdiğini düşündüm. Çünkü pankreas kanserinin dünyada tedavisinin olmadığını çoktan öğrenmiştim. Tıp bu konuda çaresizdi. ’Nasıl oluyor da Şevki Güngör beni tedavi etmeyi, iyileştirmeyi başaracak’ diye düşünüyordum. Yine de bir umutla bana tavsiyelerini dinledim ve sunduğu bitkisel ürünleri aldım. Bana başta acı ot olmak üzere beraberinde birkaç çeşit bitki suları ile yine bitkilerden elde edilmiş çay verdi. Bunları düzenli olarak kullanmam konusunda da sıkı sıkı tembihledi. Verdiği kürü 6 ay kullandım. Gidip aynı hastanede tahlil yaptırdım ve bu tahlilleri doktorlarıma gösterdim. Bana ’Hastalığının çaresi yok’ diyen doktorlarım tahlil sonuçları karşısında büyük şok yaşadılar. Gözlerine inanamadılar. Ne pankreas ne de karaciğerde kanserden eser kalmamıştı. Aradan 4 yıl geçti. En son 4 ay önce tahlil yaptırdım. Sonuçlar mükemmel hastalıktan eser kalmamış. Şevki Güngör’den Allah razı olsun."
Hastasını evinde ziyaret eden Herbalist Şevki Güngör ise, yakalandıkları amansız hastalık sebebiyle bir umutla kendisine başvuran hastalara sadece bitkisel ürünleri verip kaderiyle başbaşa bırakmadığını, bir program dahilinde sürekli takip altında tuttuğunu anlattı. Güngör, zaman zaman evlerinde ziyaret ederek psikolojik olarak da kendilerini iyi hissetmelerine yardımcı olmaya çalıştığını söyledi. Tedavide psikolojinin, moralin çok önemli yeri olduğunu belirten Güngör, bitkisel ürünlerin de düzenli kullanımla hastalığı yok ettiğini söyledi.
"Şifa Allah’tandır. Ben sadece Allah’ın verdiği ilimle şifalı bitkileri toplayıp, kullanıma hazır hale getirerek derdine çare arayan hastalara sunuyorum" diyen Güngör, karşılığında şifa bulmuş hastalar, gülen yüzler görünce en az onlar kadar mutlu olduğunu söyledi. Güngör, "Kamile Hanım da çok çaresiz bir hastaydı ama tavsiyelerimizi dinleyerek bitkisel ürünlerimizi düzenli kullandı. Allah’ın da yardımıyla şifa buldu. Kanserden hiç bir iz kalmamış. Umarım bir daha böyle bir çaresizliğe düşmez." ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Kanser Hastasıydı Şimdi Köyünde Mutlu Hayat Sürüyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Ağustos 2015 tarihinde saat 14 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kanser Hastasıydı Şimdi Köyünde Mutlu Hayat Sürüyor haberi güncellenecektir.

MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ

10 Aralık 2019, Salı
 • İmsak
  06:41
 • Güneş
  08:09
 • Öğle
  13:07
 • İkindi
  15:35
 • Akşam
  17:56
 • Yatsı
  19:19
Sayfa Başı