SAMSUN HABERLERİ

Kanser Hastasına Büyük Anadolu Hastanesinde Tedavi

IHA
26.07.2015 - 14:19Son Güncelleme : 26.07.2015 - 14:20
IHA

Kanlı ishal şikayetiyle Samsun Büyük Anadolu Hastanesine başvuran Amasya Taşovalı Fadime Aydın isimli hastanın kalın bağırsağın son kısmındaki iki bölgede kanserli doku tespit edildi. Aydın, yapılan başarılı operasyonla kanserli bölgelerden kurtuldu.
Samsun Büyük Anadolu Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Sedat Ocak, sağlık ve tıp alanındaki teknolojik yenilikler ve gelişmeler sayesinde kanser tedavisinde önemli başarılara imza atıldığını belirterek, yemek borusu, meme, mide, tiroit bezi, safra kesesi, pankreas ve kalın barsak kanseri gibi bir çok kanser hastalığının başka büyükşehirlere gitmeden kentte cerrahi tedavi yöntemi ile hastaların sağlığına kavuştuğunu ifade etti.
Kanser cerrahisinin yıllardır kanseri tedavi etmek için kullanılan bir yöntem olduğunu anlatan Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Sedat Ocak, "Kanser cerrahisi aynı zamanda kanserin teşhisinde ve ne kadar yayıldığını öğrenme aşamasında önemli rol oynar. Cerrahi tekniklerdeki yeni gelişmeler ameliyat ile tedavi olmak isteyen kişilerin sayısında artışa neden oluyor. Artık tümör normal dokuya zarar vermeden, daha az kesi içeren işlemlerle çıkarılıyor. Cerrahi pek çok kanser türünün tedavisinde özellikle vücudun başka bölgelerine yayılmamış olanlar için büyük bir şans sunuyor" dedi.
Kanlı ishal sağlık sorunu ile kendilerine başvuran Amasya Taşova’da yaşayan 57 yaşındaki Fadime Aydın isimli hastada yapılan muayene sonucunda kalın bağırsakta iki bölgede kanserli bölgeye rastladıklarını belirten Op. Dr. Sedat Ocak, "Hastamıza yaptığımız tetkikler sonucunda kalın bağırsağın son kısmında (rektum) iki bölgede kanser odağına rastladık. İki kanserden biri makata yakın bir mesafedeydi. Kısa mesafeye rağmen başarılı bir operasyonla kalın barsağını makata bağlayabildik. Hastanın yoğun kardiyolojik problemleri olmasına rağmen bütün önlemlerimizi alarak bu iki kanser odağını cerrahi operasyonla çıkardık ve bağırsağı uç uca bağlayabildik. Bu sayede hastanın bağırsağını dışarıya almaya gerek kalmadan bağırsaktaki bütünlüğü sağlayıp normal kanserli dokuyu çıkarmış olduk. Zor bir ameliyat olmasına rağmen hastanemizde bu tür operasyonları başarıyla gerçekleştirmekteyiz. Kanserde erken teşhis çok önemlidir. Kişinin mutlaka belirli periyotlarda check-up yaptırması olası bir hastalıkta erken tedavide önemli başarı sağlamaktadır" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Samsun haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Samsun ilinden Kanser Hastasına Büyük Anadolu Hastanesinde Tedavi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Temmuz 2015 tarihinde saat 14 19’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kanser Hastasına Büyük Anadolu Hastanesinde Tedavi haberi güncellenecektir.

  SAMSUN NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Eylül 2017, Salı
  • İmsak
   04:29
  • Guneş
   06:11
  • Öğle
   12:40
  • İkindi
   16:07
  • Akşam
   18:46
  • Yatsı
   20:16
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı