"Yalçın Bayer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Yalçın Bayer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Yalçın Bayer

Kanser hastası üç aydır emeklilik için bekliyor

Arkadaşım Murat T. 14 Haziran günü kanser şüphesi ile Sanatoryum Gögüs Hastalıkları Hastanesi’ne yatırıldı.

E-devletle bir haftada emekli olunamıyor

Tahlillerden sonra 30 Haziran günü yüzde 80 akciğer kanseri teşhisi kondu. Akciğer kanseri raporu verildi. 6 Temmuz günü arkadaşım, SGK’ya yüzde 80 kanser raporlu olduğunu ve priminin yeterli olduğunu, emekli olmak istediğini belirten dilekçe ile başvurdu. SGK kendisini Numune Hastanesi’ne sevk ederek bir daha hastane rapor almasını istedi. 26 Temmuz’da ikinci kez yüzde 80 akciğer kanseri raporu aldı.  Numune Hastanesi raporu e-devlet yolu ile SGK’ya yolladı. SGK, Numune Hastanesi’nin gönderdiği akciğer kanseri raporunu bu kez kendi, SGK Sağlık Kurulu Heyeti’ne soktu. Sağlık Kurulu Heyeti, pataloji raporunun eksik olduğu gerekçesi ile arkadaşımdan yeni bir rapor istedi. Patoloji raporunu verdi. Murat T., tekrar SGK Sağlık Kurulu Heyeti’nde sırasının gelmesini bekledi. Eylül’ün ortasına geldik; üç aydır kanser hastası emekli olacağı günü bekliyor. e-devlete ne oldu? Hani bir haftada emekli olunuyordu?
O. G.
 
Sulak alana hafriyat dökene ne yapılmalı
 
Yeni Hızlı Tren (YHT) hattı Sincan civarında bir sulak alan var. Buraya inşaat molozları dökülerek sulak alan katlediliyor.  Yolculuk sırasında Ankara’ya gelirken sağ tarafta. Ankara gibi bozkırın ortasında bir bölgede bir sulak alanın yok edilmesine DSİ, Çevre Bakanlığı ve STK’lar ne diyecek?
Serhat ŞAHİN

X