Ege Haberleri

EGE

  Kanser cinneti geçirip karısını ve oğlunu vurdu

  Osman Nuri BOYACI, Ramazan ÇETİN / DENİZLİ, (DHA)
  25 Ağustos 2012 - 00:00Son Güncelleme : 25 Ağustos 2012 - 12:30

  Denizli'de inşaat mühendisi, eski İl Genel meclisi üyesi Mehmet İhsan Elyas, prostat kanserinden bunalıma girip, 37 yıllık eşi ve oğlunu uyurken tabancayla vurup öldürdükten sonra intihar etti.


  Denizli de inşaat yüksek mühendisi, eski İl Genel meclisi üyesi 59 yaşındaki Mehmet İhsan Elyas, yakalandığı prostat kanserinin tedavisinden sonra bunalıma girip 37 yıllık eşi Ümmühan Aysun Elyas ve büyük oğlu Mehmet Sait Elyas'ı uyurken başlarından tabancayla vurup öldürdükten sonra intihar etti. Kanser cinneti, eşini merak eden Nafiye Elyas'ın yardım istediği komşuyla camı kırıp eve girmesi üzerine ortaya çıktı. Mehmet Sait Elyas'ın imam nikahlı bir eşi daha olduğu, yıllardır süren bu ilişki yüzünden eşi ve çocuklarıyla sık sık tartışmalar yaşandığı öğrenildi.
  Denizli'de şaşkınlık yaratan aile cinneti, dün (Perşembe) saat 20.00 sıralarında ortaya çıktı. Bir bankada çalışan Nafiye Akbay Elyas (32), babası hasta olduğu için ziyarete giden eşi Ahmet Sait Elyas'a (35) telefonla ulaşamayınca kayınpederi Mehmet İhsan Elyas'ın Cankurtaran Mahallesi Atatürk Caddesi 1028 Sokak'taki iki katlı müstakil evine gitti. Zile basıp cevap alamayan Nafiye Akbay Elyas, komşuları Ali Sevim'den yardım istedi. Ali Sevim'le camı kırıp içeri giren Nafiye Akbay Elyas, serbest ticaret yapan eşi Ahmet Sait Elyas, kayınpederi Mehmet İhsan Elyas ve kayınvalidesi Ümmühan Aysun Elyas'ın (55) cansız bedenleriyle karşılaştı. Sinir krizi geçiren Nafiye Akbay Elyas'ın, komşusu jandarmayı aradı. Olay yerine gelen sağlık ekipleri evdeki üç kişinin de öldüğünü tespit ederken, jandarma olayla ilgili soruşturma başlattı. İlk incelemede 1994-1999 yılları arasında Doğru Yol Partisi'nden Denizli İl Genel Meclisi üyeliği yapan inşaat yüksek mühendisi Mehmet İhsan Elyas'ın göğsünden, Aysun Ümmühan Elyas ve Ahmet Sait Elyas'ın enselerinden birer kurşunla öldüğünü belirledi. Soruşturma kapsamında prostat kanserine yakalanan ve iki ay önce ameliyat olduğu öğrenilen Mehmet Sait Elyas'ın cinnet geçirerek bir gece önce saat 02.30 sıralarında eşi Ümmühan Aysun Elyas ve oğlu Ahmet Sait Elyas'ı enselerinden tabancayla vurduktan sonra, göğsüne ateş ederek yaşamına son verdiği belirlendi.
  BABASI İNTİHAR ETMESİN DİYE YANINDA KALIYORMUŞ
  Eşini ve oğlunu öldürüp intihar eden Mehmet Sait Elyas'ın prostat kanseri ameliyatı olduktan sonra kullandığı ilaçların da etkisiyle bunalıma girdiği, iki gün önce de fazla miktarda ilaç içip intihara kalkıştığı, ambulansla hastaneye kaldırılıp, bir gün kontrol altında tutulduktan sonra taburcu edildiği öğrenildi. Eşinin cansız bedeniyle karşılayan Nafiye Akbay Elyas, olaydan sonra sinir krizi geçirirken, işletme mezunu olan ve bir süre bankada çalıştıktan sonra serbest ticaret yapmaya başlayan eşi Ahmet Sait Elyas'ın, babasının intihar girişiminden dolayı duyduğu endişe yüzünden anne babasının evine gelip yanlarında kaldığı birdirildi. Uzun süre babasıyla dargın olan ve dört ay önce barıştığı öğrenilen Ahmet Sait Elyas'ın olay gecesi de babasının tavırlarından endişe ettiği bu yüzden yattığı odanın kapısını kilitlediği, ancak cinnet geçiren babanın balkondan içeri girerek oğlunu öldürdüğü belirlendi.
  İKİNCİ EŞ İMAM NİKAHLI
  Savcılık soruşturmasının ardından cenazeler otopsi için Pamukkale Üniversitesi Morgu'na kaldırılırken, Mehmet Sait Elyas'ın imam nikahlı bir eşi daha olduğu, yıllardır süren bu ilişki yüzünden eşi ve çocuklarıyla sık sık tartışmalar yaşandığı öğrenildi. Babasının kurşunuyla can veren Ahmet Sait Elyas'ın dört ay önce babasıyla bu yüzden barıştığı, Denizli'de minibüscülük yapan küçük oğlu Fatih Elyas'ın ise iki ay önce evlendiği, baba Mehmet İhsan Elyas'ın evliliği onaylamadığı için düğüne gitmediği öğrenildi.
  KOMŞULARIYLA DA ARASI AÇIK
  İnşaat yüksek mühendisi Mehmet İhsan Elyas'ın komşularıyla da arasının iyi olmadığı, kimseyi misafir kabul etmediği, özellikle prostat kanseri olduktan sonra, bir çok kişiyle bağını kopardığı öğrenildi. Mehmet İhsan Elyas, eşi ve oğlunun cenazeleri Pazar günü Tavas İlçesi'nde düzenlenecek olan cenaze töreninin ardından toprağa verilecek.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı