« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kanoda hedef en az üçüncülük

Kano Federasyonu Başkanı Sami Mengütay: "İlk hedefimiz finallere yükselmek, finallerde de en az üçüncülük madalyası için mücadele edeceğiz" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Kano Federasyonu Başkanı Sami Mengütay, Akdeniz Oyunları'nda öncelikle finallere yükselmeyi hedeflediklerini, finallerde en az üçüncülük için mücadele edeceklerini söyledi.

Mengütay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 20-30 Haziran'da Mersin'de düzenlenecek Akdeniz Oyunları’nda yarışacak Durgunsu Kano Milli Takımı'nın aday kadrosunun, sene başında yapılan seçme yarışmalarıyla belirlendiğini belirterek, "27 Ocak 2013 tarihinden itibaren Köyceğiz/Muğla, Antalya ve Sakarya’daki kamplarda yapılan performans testleri, yurt içi test yarışmaları ve yurtdışındaki uluslararası hazırlık yarışmaları doğrultusunda oyunlarda yarışacak asil kadro, 6 erkek ve 2 kadın olmak üzere 8 sporcu olarak son şeklini almıştır" diye konuştu.

Hazırlıkların, antrenörler Mehmet Topal ve Hüseyin Kaya yönetiminde sürdüğünü bildiren Mengütay, 27-29 Haziran tarihlerinde Adana Seyhan Baraj Gölü’nde yapılacak olan Durgunsu Kano Yarışmaları’nda, Türkiye'yi erkekler K2 1000 metrede Öztürk Kuru ve Engin Erkan, K1 1000 metrede Safa Köse, K1 200 metrede Mustafa Gülbahar, K2 200 metrede ise Çağrıbey Yıldırım ve Serhat Kadir Yılmaz'ın temsil edeceği bilgisini verdi. Mengütay Türkiye'nin kadınlar kategorisinde K1 500 metrede Hilal Avcı ve K1 200 metrede Büşra Çevik ile yarışmalara katılacağını açıkladı.

Oyunlara dünya ve olimpiyat şampiyonlarının bulunduğu İspanya, İtalya ve ayrıca olimpiyatlarda finallerde yarışan Sırbistan, Slovenya gibi güçlü ülkelerin katılacağını kaydeden Mengütay, “Rakiplerimiz son derece güçlü ama biz de çok iyi bir hazırlık dönemi geçirdik. İlk hedefimiz finallere yükselmek, finallerde de en az üçüncülük madalyası için mücadele edeceğiz. Elimizden gelenin en iyisin yaparak oyunları madalya ile tamamlamak istiyoruz" dedi

Bunları da Beğenebilirsiniz