Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kanoda hedef dünya şampiyonası

Türkiye Kano Federasyonu'nca Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde düzenlenen “Durgunsu Kano Milli Takım Adayları Test Yarışları” sona erdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Köyceğiz Su Sporları Merkezi'nde gerçekleştirilen 500 metre ve bin metre mesafelerdeki yarışlar büyük erkekler, büyük bayanlar, genç erkekler, genç bayanlar, yıldız erkekler, yıldız bayanlar, minik erkekler ile minik bayanlar kategorilerinde yapıldı.

Kano Milli Takım Antrenörü Ognyana Dushera, gazetecilere yaptığı açıklamada, Köyceğiz'de çok güzel ve çekişmeli yarışlar sergilendiğini söyledi. Organizasyonun sporcular için de güzel bir atmosferde gerçekleştiğini belirten Dushera, “Milli Takım'a katılacak aday kadromuzu belirledik. Hedefimiz Dünya Şampiyonası ve 2012 Olimpiyatları. Köyceğiz'de önümüzdeki 1 ay içerisinde bu organizasyonlara hazırlanacağız” diye konuştu.

Final yarışmaları sonucunda kategorilerinde ilk üçe giren sporculara madalyaları Köyceğiz Kaymakamı Yücel Gemici, Köyceğiz Belediye Başkanı Salih Erbay, Türkiye Kano Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Sami Mengütay, Türkiye Kano Federasyonu Başkan Vekili ve Tertip Kurulu Başkanı Fatih Sani, Gençlik ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu tarafından verildi.

8 kulüpten yaklaşık 120 sporcunun katıldığı seçmelerde, Milli Takım aday kadrosuna seçilen yarışçıların 3 hafta boyunca Köyceğiz Su Sporları Merkezinde kampa gireceği ve gelecek aylarda yapılacak uluslararası yarışmalara hazırlanacağı öğrenildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz